Laukos
Politika

Rēzeknē ar Eiropas finansējumu top pirmā picērija picu piegādei mājās0


Jaunās picērijas “La Pizza” telpas Rēzeknē.
Jaunās picērijas “La Pizza” telpas Rēzeknē.
Publicitātes foto.

Mājīgajā beķerejā un picērijā “La Pizza” Rēzeknē var sajust gan Latvijas, gan Dienvideiropas garšas. Kafejnīcas firmas zīme ir gardas itāļu picas latgaliešu gaumē un personalizēti bezē cepumi, tiek ceptas arī visdažādākās smalkmaizītes, kūkas un klinģeri. Kā Itālija nonākusi Latgalē, stāsta uzņēmuma īpašnieki, rēzeknieši Andris un Ilona Filipenoki.

Ideja par biznesu no Itālijas Latgalē
Ideja pārim par jaunas picērijas atvēršanu uzņēmēju pārim radās, kad aizvērās viņu iecienītā Rēzeknes picērija. Sākums kā vienmēr lēnāks, jo kārtīga biznesa uzsākšanai nepieciešamas investīcijas iekārtām, telpām un dažādām atļaujām. Vajadzīgo atspērienu biznesam deva dalība Rēzeknes biznesa inkubatorā, caur ko “La Pizza” saņēma Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu. Kopš tiem laikiem uzņēmuma darbinieku skaits ir pieaudzis no 5 līdz 25 darbiniekiem. Šobrīd gardumi top trīsreiz lielākās telpās un “La Pizza” ir kļuvis par pieprasītāko ēdināšanas uzņēmumu pilsētā.

Picu piegāde Rēzeknē
Andra un Ilonas panākumu atslēga ir drosme pirmajiem ieviest jaunas idejas un aktīvi izmantot iespējas augt un attīstīties. Viņi, piemēram, bija pirmie, kas Rēzeknē piedāvāja picu piegādi.

“Inovācijas bieži vien ir risks, jo līdz galam nevar būt pārliecība, ka atmaksāsies ieguldītais. Piemēram, šajā gadījumā bija jāizvērtē vai cilvēki, kas pieprasa picu piegādi ir pietiekami daudz, lai atsvērtu investīcijas tajā, lai picas piegādātu,” stāsta Andris Filipenoks.

Ja ir ideja, atbalsts atradīsies
Kā stāsta paši “La Pizza” īpašnieki, “Eiropas Savienības finansējums ļoti palīdzēja, bet nevar neko nedarīt un gaidīt, ka tev kāds visu vienkārši iedos – viss ir tavās paša rokās. Rēzeknes inkubatorā mēs ieguvām kontaktus, iespēju piedalīties noderīgās apmācībās, un, izmantojot līdzfinansējumu, iegādājāmies jaunas iekārtas – tas bija labs atbalsts biznesa attīstībai,” stāsta Andris.

Arī pēc inkubācijas perioda uzņēmums nepārtraukti investē jaunās iekārtās, darbinieku apmācībās, ievieš efektīvākās darba metodes. Īpašnieki aktīvi meklē iespējas piedalīties projektos, izstādēs un ārvalstu vizītēs.

Lai informētu par Eiropas Savienības (ES) sniegtajām iespējām lauku apvidos un vienlaikus paplašinātu iedzīvotāju zināšanas par pieejamā ES atbalsta instrumentiem, Eiropas Komisija Zemgales un Latgales novados uzsāk informatīvu kampaņu „Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne.” Latvija ir pirmā no septiņām ES dalībvalstīm, kurās īsteno šādu kampaņu.

Latvijā tās pieturvietas bija Rēzeknes pilsētas svētki 3. augustā, Ludzas pilsētas svētki 10. augustā, Preiļu pilsētas svētki 17. augustā, kā arī Jelgavā Vispārējos Piena, Maizes un Medus svētki 31. augustā.

LA.lv