Laukos
Politika

Rēzeknē rīkos konferenci par Latgales lauku attīstības iespējām0


Lauku ainava ar ozoliem.
Lauku ainava ar ozoliem.
Foto: LETA

Lai informētu par lauksaimniecības attīstības perspektīvām, kā arī atbalsta instrumentu pieejamību, nodokļu samaksas aspektiem un lauksaimnieku izglītības iespējām, ceturtdien, 14.jūnijā Rēzeknē notiks konference “Latgale 2020: Lauksaimniecības attīstība – iespējas un izaicinājumi”.

Kā informē pasākuma rīkotāji, lauksaimniecība Latgalē pēdējos gados veiksmīgi attīstās, arī nākotnes perspektīvas ir vērtējamas pozitīvi. Tomēr, lai sasniegtu stabilu izaugsmi, lauksaimniekiem ir jāzina gan par jaunākajām nozares attīstības tendencēm un prioritātēm, gan par dažādām atbalsta saņemšanas iespējām.

“Ļoti svarīgs ir arī speciālistu izglītības jautājumus. Tādēļ, rīkojot šo konferenci, ceram, ka ieguvēji būs visi tās dalībnieki – gan lauksaimnieki, gan ministrijas vadība un valsts iestāžu pārstāvji, gan arī piesaistītās mācību iestādes,” uzsver biedrības “Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība” valdes priekšsēdētājs Aivars Bernāns.

Plānots, ka konferencē uzstāsies zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, Saeimas deputāts Jānis Trupovnieks, Zemkopības ministrijas, Lauku atbalsta dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta speciālisti, Malnavas koledžas, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas pārstāvji, kā arī citi eksperti.

Konferenci sadarbībā ar Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju un Malnavas koledžu rīko biedrība “Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība”.

Konference “Latgale 2020: Lauksaimniecības attīstība-iespējas un izaicinājumi” notiks 14. jūnijā no plkst.10 līdz 13 Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā, Atbrīvošanas alejā 115, korpuss 4, 105. auditorija. Dalība konferencē ir bez maksas.

LA.lv