Laukos
Graudkopība

Rīgā notiks kaņepju nozares rudens konference0

Foto: Dainis Bušmanis

Zemkopības ministrijā šodien notiks Latvijas industriālo kaņepju asociācijas rudens konference, liecina informācija Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) mājaslapā.

Konference sāksies plkst.11, un to atklās LIKA valdes priekšsēdētājs Guntis Vilnītis, bet ZM pārstāvis iepazīstinās ar kaņepju nozares vietu Latvijas lauksaimniecībā.

LIKA valdes loceklis Mārtiņš Elsts iepazīstinās ar Eiropas Savienības un Latvijas aktualitātēm un likumdošanas izmaiņām kaņepju nozarē, bet LIKA valdes loceklis Uldis Šauers iepazīstinās ar vietējo kaņepju šķirņu ievešanu saglabājamo šķirņu sarakstā.

Tāpat konferencē plānots runāt par kaņepju pētniecību, slimībām un agrotehniku, bet RTU Būvniecības fakultātes Materiālu un konstrukciju institūta pētnieks Māris Šinka iepazīstinās ar kaņepju būvmateriālu pētījumiem Latvijā un RTU tehniskajām un sadarbības iespējām.

Uzņēmuma “Jumis Geo” valdes loceklis Edgars Romanovskis iepazīstinās ar projekta “Inovatīvi risinājumi industriālo kaņepju apstrādē un pirmapstrādē” ietvaros realizētā sadarbības pasākuma mērķiem un izpildes gaitu.

Konferences noslēgumā LIKA biedrs Jānis Zaremba dalīsies pieredzē un secinājumos par kaņepju audzēšanu ar dārzkopības metodēm.

Biedrība “Latvijas Industriālo kaņepju asociācija” dibināta 2010.gada jūlijā ar mērķi izveidot kaņepju audzētāju un pārstrādātāju klasteri.

LA.lv