Laukos
Dārzeņi un augļi

Rīgas Centrālirgū plāno iekārtot bioloģisko dārzeņu tirgošanas stendu0


ilustra
ilustra
Rīgas centrāltirgū. Foto: LETA

Lai veicinātu Latvijas zemnieku produkcijas realizācijas iespēju uzlabošanu Rīgas Centrāltirgū, šajā sezonā tirgū varētu tikt izveidots vietējo zemnieku bioloģiskās produkcijas tirgošanas stends, informē Zemkopības ministrijā.

Trešdien, 7.februārī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu un AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētāju Arti Druvenieku, lai pārrunātu iespējas palielināt Latvijā audzēto dārzeņu un citas vietējās lauksaimnieciskās produkcijas piedāvājumu un realizācijas apjomus Rīgas centrāltirgū u.c. galvaspilsētas tirgos.

Tikšanās laikā pārrunātas iespējas Latvijas lauksaimniekiem tiešajā tirdzniecībā tirgot pašu audzēto un ražoto produkciju, kam būtu nepieciešams izveidot speciālas tirdzniecības vietas un piedāvāt lauksaimniekiem atsevišķus atvieglojumus tirdzniecības organizēšanai.

Rīgas mērs un Centrāltirgus vadītājs zemkopības ministram apliecināja, ka šobrīd tiek apsvērta iecere Rīgas centrāltirgū izveidot speciālu stendu, kurā tirgotu tikai Latvijā bioloģiski audzētos dārzeņus.

Tāpat visas amatpersonas bija vienisprātis, ka Rīgas Centrāltirgū un citos Rīgas tirgos nepieciešams pievērst uzmanību pārtikas drošības jautājumiem, tirgus iekšējās paškontroles sistēmām un sadarbībai ar Pārtikas un veterināro dienestu, kā arī Valsts augu aizsardzības dienestu.

LA.lv