Laukos
Gaļa un zivis

Rīgas Centrāltirgū sestdien – kulināri saliedējošas sarunas ar Mārtiņu Sirmo 0

Latvijas Televīzija sestdien, 4. novembrī aicina visus uz raidījuma “Sirmais. Kulta ēdieni” rīkoto pasākumu Rīgas Centrāltirgus tukšajā Gastronomijas paviljonā. Tur notiks pasākums – sociāls eksperiments, kurā tiks skaidrots, vai ēdiens var funkcionēt kā sabiedrības integrāciju veicinošs faktors.

Pasākuma laikā skanēs pasaules mūzika, būs iespēja baudīt dažādu valstu ēdienus un iesaistīties sarunās. Dienas vidū notiks arī publiska paneļdiskusija par ēdiena lomu sabiedrības integrācijas procesos. Ieeja bezmaksas, būs iespēja iegādāties ēdienus un dzērienus, informē rīkotāji.

Par pasākuma norises vietu mērķtiecīgi izvēlēts Rīgas Centrāltirgus, jo tā ir vieta, kurp visi sanākušie nokļuvuši viena mērķa vadīti – ēdiena meklējumos. Te cilvēki netiek šķiroti pēc bagātības, izskata, gudrības vai tautības, galvenais ir vēlme ko iegādāties vai pārdot, bet citam varbūt izmēģināt ko jaunu.

Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas apmeklētājiem būs atvērts no plkst.11.00, kad jau būs iespēja iegādāties un baudīt dažādu pasaules valstu ēdienus, piemēram, franču, portugāļu, amerikāņu, lietuviešu, bitu u.c. No plkst. 12 skanēs pasaules mūzika. Vēlāk sekos rīta kafijas meistarklase.

Publiskā diskusija notiks no plkst. 13 līdz 14, tajā piedalīsies pavārs Mārtiņš Sirmais, kultūras antropoloģe ieva Puzo, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Ivars Bērziņš, vēsturniece, Latvijas Krievu kultūras biedrības priekšsēdētāja Jeļena Matjakubova, sociālantropoloģe ieva Raubiško, kafejnīcas “Muklājs” īpašnieks Visvaldis Dreiska.

Pēc publiskajām diskusijām pasākuma apmeklētāji aicināti mieloties pie liela galda, iepazīstoties un baudot kulināri saliedējošas sarunas. Pasākuma izskaņā sadarbībā ar festivālu Porta skanēs pasaules mūzika.

Pasākuma norisi atbalsta: British Council pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Televīzija, Rīgas Centrāltirgus, If Apdrošināšana, Lielvārdes alus.

LA.lv
LE
LETA/LA.lv
Laukos
Jelgavā par septiņiem miljoniem eiro plāno būvēt veģetārās pārtikas ražotni
22 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AT
Andris Tiļļa
Kultūra
No debesu augstumiem uz zemes: 12 apustuļu skulptūras Doma dārzā
3 stundas
LE
LETA
Uncategorized
JKP varētu atbalstīt Gobzemu premjera amatam
51 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Daugavpils novadā no grāvja izceļ noslīkušu cilvēku
43 minūtes
LA
LA.lv
Ekonomika
Vai nākotnē maksāsim ar kripto-eiro? Konferencē diskutēs par virtuālo naudu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Baltijas valstu galvaspilsētās būtiski sarukusi benzīna cena
1 stunda