Gaļa un zivis, Veikalā un tirgū

Rīgas Centrāltirgū sestdien – kulināri saliedējošas sarunas ar Mārtiņu Sirmo

Latvijas Televīzija sestdien, 4. novembrī aicina visus uz raidījuma “Sirmais. Kulta ēdieni” rīkoto pasākumu Rīgas Centrāltirgus tukšajā Gastronomijas paviljonā. Tur notiks pasākums – sociāls eksperiments, kurā tiks skaidrots, vai ēdiens var funkcionēt kā sabiedrības integrāciju veicinošs faktors.

Pasākuma laikā skanēs pasaules mūzika, būs iespēja baudīt dažādu valstu ēdienus un iesaistīties sarunās. Dienas vidū notiks arī publiska paneļdiskusija par ēdiena lomu sabiedrības integrācijas procesos. Ieeja bezmaksas, būs iespēja iegādāties ēdienus un dzērienus, informē rīkotāji.

Par pasākuma norises vietu mērķtiecīgi izvēlēts Rīgas Centrāltirgus, jo tā ir vieta, kurp visi sanākušie nokļuvuši viena mērķa vadīti – ēdiena meklējumos. Te cilvēki netiek šķiroti pēc bagātības, izskata, gudrības vai tautības, galvenais ir vēlme ko iegādāties vai pārdot, bet citam varbūt izmēģināt ko jaunu.

Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas apmeklētājiem būs atvērts no plkst.11.00, kad jau būs iespēja iegādāties un baudīt dažādu pasaules valstu ēdienus, piemēram, franču, portugāļu, amerikāņu, lietuviešu, bitu u.c. No plkst. 12 skanēs pasaules mūzika. Vēlāk sekos rīta kafijas meistarklase.

Publiskā diskusija notiks no plkst. 13 līdz 14, tajā piedalīsies pavārs Mārtiņš Sirmais, kultūras antropoloģe ieva Puzo, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Ivars Bērziņš, vēsturniece, Latvijas Krievu kultūras biedrības priekšsēdētāja Jeļena Matjakubova, sociālantropoloģe ieva Raubiško, kafejnīcas “Muklājs” īpašnieks Visvaldis Dreiska.

Pēc publiskajām diskusijām pasākuma apmeklētāji aicināti mieloties pie liela galda, iepazīstoties un baudot kulināri saliedējošas sarunas. Pasākuma izskaņā sadarbībā ar festivālu Porta skanēs pasaules mūzika.

Pasākuma norisi atbalsta: British Council pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Televīzija, Rīgas Centrāltirgus, If Apdrošināšana, Lielvārdes alus.

Pievienot komentāru