Laukos
Dārzeņi un augļi

Rīgas dome konceptuāli atbalsta jauna tirgus izveidi Imantā 0

Foto: Valdis Semjonovs

Rīgas dome otrdien konceptuāli atbalstīja ieceri nākotnē izveidot tirgu Imantā, Kurzemes prospektā 3D, kur kādreiz atradās lielveikals “Prisma”.

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs pastāstīja, ka SIA “Imantas tirgus” vērsies pie pašvaldības ar iniciatīvu izveidot šajā vietā tirgu.

Vienlaikus viņš skaidroja, ka ar šo lēmumu pašvaldība tikai konceptuāli pauž atbalstu šai iniciatīvai un apliecina, ka “šajā vietā tirgu veidot ir lietderīgi.” Domei vēl jāpieņem lēmums par tirgus statusa piešķiršanu šai teritorijai. Reālu tirdzniecību drīkstēs sākt tikai pēc šī lēmuma pieņemšanas.

Tagad uzņēmums ir jāsagatavo visa nepieciešamā dokumentācija un jāiesniedz pieprasījums piešķirt teritorijai tirgus statusu. Kad tas varētu notikt, Radzevičs neprognozēja.

“Firmas.lv” pieejamā informācija liecina, ka SIA “Imantas tirgus” reģistrēts 2012.gada izskaņā un tā vienīgais īpašnieks ir uzņēmējs Ēriks Ertmanis. Pēdējos trīs gadus uzņēmums nekādu saimniecisko darbību gan nav veicis un pērn strādājis ar 1950 eiro zaudējumiem.

Deputāts Krišjānis Feldmans (JKP) jautāja, vai izpilddirekciju nemulsina, ka darbību šajā vietā grib sākt uzņēmums ar šādu finansiālo un ekonomisko vēsturi. Radzevičs skaidroja, ka pašvaldībai ir jālemj par teritorijas izmantošanas lietderību, nevis par pašu uzņēmumu. “Varbūt šis uzņēmums jau rīt izdomās, ka tirgu tur veidot negrib un tirgus statusa noteikšanu nemaz nepieprasīs. To mēs nezinām, jo patlaban tikai lemjam par to, vai šajā teritorijā būtu lietderīgi izveidot tirgu, no infrastruktūras un citiem viedokļiem raugoties,” teica amatpersona.

Feldmans gan atbildēja, ka “esot gatavs Radzeviču pārsteigt” un informēja, ka Ertmanis medijos jau publiski paudis, ka novembra beigās šajā vietā būs tirgus. Radzevičs norādīja, ka, balstoties uz konkrēto domes lēmumu, uzņēmējs tirgu uzreiz tur atvērt nevarēs, taču sākt atsevišķu tirdzniecības vietu darbu drīkstēs, ja par katru tirdzniecības vietu būs saņēmis attiecīgās atļaujas.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
Vai apdraudēta bezmaksas piena un augļu izdale skolās? Briselē spriedīs par programmas finansējumu
9 stundas
LA
Laukos.lv
Laukos
Viedoklis. Ukraiņu olu rēgs klīst pa Latviju
10 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Amerikāņi atjauno ‘Massey Ferguson’ traktorus
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Kultūra
Olande un Maļorka vai Ālandi un Maljorka? Mainās īpašvārdu rakstība
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Taksistu konflikts lidostā: policija sāk lietvedību
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Avārijā uz Ventspils šosejas gājis bojā autovadītājs
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Latvijas uzņēmuma interesēs mēģināts uzpirkt Lietuvas Bruņoto spēku virsnieku
2 stundas