Bizness, Graudu pārstrāde

“Rīgas dzirnavnieks” sadarbībā ar somiem izstrādā īpašu auzu škirni

Graudu pārstrādes uzņēmums AS “Rīgas dzirnavnieks” sadarbībā ar labības audzēšanas centru “Boreal” Somijā selekcionējot jaunu auzu šķirni, kas atbilst Latvijas mainīgajiem klimatiskajiem apstākļiem un vienlaikus nodrošina augstus kvalitātes rādītājus, informē uzņēmumā.

Jaunās auzu dižšķirnes prezentācija notiks trešdien, 14.martā plkst.11 Zemkopības ministrijas 314.zālē, Republikas laukumā 2, Rīgā.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies “Rīgas dzirnavnieks” direktore Anita Skudra, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), biedrības “Zemnieku saeimas” valdes loceklis un zemnieku saimniecības “Lojas” saimnieks Mareks Bērziņš un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes dekāne, Latvijas Nacionālās šķirņu padomes locekle Zinta Gaile.

Kā ziņots, “Rīgas dzirnavnieks” izveidojis īpašu programmu, kuras ietvaros vairākus gadu ar auzu šķirņu sēklām apgādā vairākas zemnieku saimniecībās, tādējādi gan apgādājot uzņēmumu ar nepieciešamo ražu, gan arī garantējot zemniekiem auzu noietu par stabilu cenu.

Tāpat ziņots, ka “Rīgas dzirnavnieks” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,878 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,4% vairāk nekā gadu iepriekš, tikmēr peļņa samazinājās līdz 726 947 eiro.

“Rīgas dzirnavnieks” ražo kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju ar zīmoliem “Herkuless”, “Hercogs” un “Īsta saimniece”.

“Rīgas dzirnavnieks” ietilpst “Baltic Mill” grupā.

Pievienot komentāru