Laukos
Graudkopība

“Rīgas dzirnavnieks”: Šogad lauksaimnieki vairāk sēj kviešus, rudzus un auzas0

Foto – ” Rīgas Dzirnavnieks”

AS “Rīgas dzirnavnieks” novērojumi liecina, ka šogad lauksaimnieki atsevišķām labības kultūrām ir palielinājuši sējumu platības – visvairāk platības palielinātas kviešu sējumiem, bet pieaug arī rudzu un auzu platības.

Kā norāda uzņēmuma direktore Anita Skudra, “Rīgas dzirnavnieks” strādā ar daudzām saimniecībām gadu no gada un šogad novēro, ka, neskatoties uz pērnā gada klimatiskajiem apstākļiem un sliktāku ražu, daļa zemnieku saimniecību palielina atsevišķu labību platību.

“Lielā mērā to var skaidrot ar lauksaimnieku optimismu un vienlaikus piesardzību. No vienas puses cenas pērn bija sasniegušas pēdējo gadu rekordus un vēl joprojām saglabājas salīdzinoši augstas. Tiesa, par jaunās sezonas iepirkumu cenām vēl pāragri runāt, jo par cenu tendencēm varēs spriest tikai aptuveni pēc mēneša. No otras puses – lauksaimnieki apsēj lielākas platības, tādā veidā vairāk aizsargājot sevi no ražas riskiem,” atzina Skudra.

Vienlaikus “Rīgas dzirnavnieks” direktore uzsvēra, ka pagaidām lielas cerības tiek liktas uz ziemājiem un to apjomu un kvalitāti, jo rudens un ziema bija tiem ļoti labvēlīga un lutināja ar laikapstākļiem.

Šobrīd lielākas raizes rada vasarāji, kuri saskaras ar sausuma radītajiem riskiem un kuriem akūti nepieciešams lietus, jo zeme ir sausa.

Uzņēmums jau ir uzsācis gatavošanos jaunajai sezonai un ar lauksaimniekiem slēdz līgumus par jauno graudu iepirkumu. “Rīgas dzirnavnieks” no zemniekiem iepirks kviešus, auzas un rudzus pārtikas produktu ražošanā.

Kompānija “Rīgas dzirnavnieks” reģistrēta 1991.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 6,549 miljoni eiro. ”Rīgas dzirnavnieks” ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Herkuless”, “Hercogs” un “Īsta saimniece”. “Rīgas dzirnavnieks” ir daļa no “Baltic Mill” grupas.

LA.lv