Laukos
Graudkopība

“Rīgas dzirnavnieks” šogad par graudiem maksās tikpat cik pērn0

Foto – Ieva Čīka/LETA

AS “Rīgas Dzirnavnieks” atklāj jauno ražas sezonu un ir gatavs graudu pieņemšanai no zemniekiem. Turpinot uzņēmuma attīstību Latvijā un eksporta tirgos,jaunajā sezonā plānots iepirkt līdz 150 000 tonnas graudu, portālu laukos.lv informēja uzņēmuma valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.

Ja saulains laiks būs aizvien biežāk, pirmās ziemāju kviešu ražas uzņēmumā varētu ienākt mēneša beigās.

“Rīgas Dzirnavnieks” plāno iegādāties līdz pat 150 000 tonnām graudu, fokusējoties uz trīs kultūrām – kviešiem, rudziem un auzām. Papildu uzmanība tiks veltīta bioloģiskajiem graudu iepirkumiem, kā arī graudiem, kas tiek audzēti bez augšanas regulatoriem un ievērojot striktas “Rīgas dzirnavnieks” graudu audzēšanas prasības.

“No mums pieejamās informācijas ziemāji izskatās labi, bet vasarāji – sliktāk, lai gan par to neuztraucamies. Pagājušajā gadā jūnija beigās un jūlija pirmajā pusē bija augsta gaisa temperatūra un sausums, kam sekoja ilgstošs lietus ražas novākšanas laikā. Ceru, ka tas neatkārtosies šogad, jo ir labāk, ka lietus ir tagad, bet sausāks un saule ražas novākšanas periodā. Ar laikapstākļiem un to nepatstāvīgumu saskaras arī citviet pasaulē. Ziemeļamerikā un dažviet Rietumeiropā, piemēram, Francijā varēja novērot sausumu pirms ražas novākšanas, kamēr citviet bija labāks saules un lietus līdzsvars, piemēram, Vācijā un Polijā,” sacīja Pakeltis.

Šogad graudu cenas saglabā dažādību, un šobrīd tās ir līdzīgā cenu līmenī kā pērn sezonas sākumā. Kā liecina informācija uzņēmuma mājaslapā, šonedēļ par pārtikas kviešu tonnu tiek maksāts no 150 eiro līdz 168 eiro, lopbarības kviešu cena ir 135 eiro, rudzu cena – 100 – 127 eiro, bet auzu 130 – 155 eiro par tonnu.

“Arī šogad ceram uz kvalitātes ziņā labām graudu ražām. Latvija jau ir pierādījusi sevi pasaules tirgū kā uzticamu, labas kvalitātes kviešu miltu piegādātāju. Nākamais solis ir paveikt to pašu ar auzu produktiem. Latvijai ir ideāli klimatiskie apstākļi labas kvalitātes auzu audzēšanai. Pirms trim gadiem sākām auzu audzēšanas veicināšanas programmu Latvijā, un arvien vairāk tiek piegādātas izcilas kvalitātes auzas, kas piemērotas mūsu prasīgajiem eksporta klientiem,” sacīja Pakeltis.

Uzņēmums pēdējo gadu laikā sācis strauju eksporta tirgu apgūšanu, un eksportē graudaugu produktus uz vairāk nekā 30 dažādām pasaules valstīm. Pēdējos gados “Rīgas Dzirnavnieks” palielināja auzu produkcijas ražošanas kapacitāti par 30%, lai nodrošinātu eksporta tirgos pieaugušo pieprasījumu pēc “Herkuless” un citiem auzu produktiem. Tādos starptautiskos tirgos kā Skandināvija, Tuvie austrumi un Ķīna arvien vairāk atpazīst augstos “Herkuless” un citu “Rīgas Dzirnavnieks” produktu kvalitātes standartus.

Jau vēstīts, ka “Rīgas dzirnavnieks” pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2015.gada 1.jūlija līdz 2016.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,324 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 3,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa palielinājās par 17,5% un bija 843 931 eiro.

“Rīgas dzirnavnieks” ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Herkuless”, “Hercogs” un “Īsta saimniece”.

LA.lv