Laukos
Graudkopība

“Rīgas dzirnavnieks” turpina kāpināt eksportu Tuvajos Austrumos0


“Rīgas dzirnavnieks” produkcijas stends vienā no starptautiskajām izstādēm Tuvo Austrumu reģionā.
“Rīgas dzirnavnieks” produkcijas stends vienā no starptautiskajām izstādēm Tuvo Austrumu reģionā.
Publicitātes foto.

Turpinot veiksmīgi apgūt jaunus noieta tirgus, AS : Rīgas dzirnavnieks” nostiprina graudaugu produkcijas eksportu uz Tuvo Austrumu tirgu, informēja uzņēmuma direktore Anita Skudra.

Tuvie Austrumi pēdējo gadu laikā ir uzrādījuši vislielāko eksporta pieaugumu starp visiem uzņēmuma eksporta tirgiem.

“Tuvie Austrumi ir viens no perspektīvākajiem reģioniem, kur ar katru gadu nostiprinām savas pozīcijas. Šis tirgus ir sarežģīts un grūti tajā iekļūt, bet, ja esi iekarojis uzticēšanos, durvis pakāpeniski sāk vērties vaļā. Būtiski, ka Tuvie Austrumi ir ļoti prasīgi pret produkcijas kvalitāti – uz šo reģionu eksportējam gan auzu un citu graudaugu pārslas, gan arī miltus un augošais pieprasījums apliecina produkcijas augsto kvalitāti,” atzina Skudra.

Kā nozīmīgus reģiona partnerus viņa minēja Apvienotos Arābu Emirātus, Saūda Arābiju un Jordāniju, kuriem tiek piegādāta “Rīgas dzirnavnieks” produkti.

Uzņēmuma direktora arī norādīja, ka izcilus kvalitātes rādītājus gan graudaugu pārslu, gan miltu segmentā ļauj sasniegt jau vairākus gadus uzsāktās speciālās programmas lauksaimniekiem, kā iznākumā tiek izaudzēti augstas kvalitātes graudi.

“Jau piecus gadus lepojamies ar auzu audzēšanas programmas rezultātiem, jo iegūstam no lauksaimniekiem daudz augstākas kvalitātes auzas par vidējiem graudu rādītājiem sezonā. Šobrīd strādājam pie jaunās auzu dižšķirnes “Herkuless Baltic” selekcionēšanas, kas jau tuvākajos gados nodrošinās vēl labākus graudu kvalitātes rādītājus. Tas pavērs vēl plašākas eksporta iespējas,” teica Skudra.

Uzņēmums turpina piedalīties nozīmīgās šī reģiona izstādēs. Piemēram, šogad veiksmīga bijusi dalība lielākajā reģiona izstādē Dubaijā “Gulfood”, kuras laikā uz vietas noslēgti vairāki līgumi ar jauniem sadarbības partneriem. Lielā mērā to veicināja “Rīgas Dzirnavnieks” reputācija reģionā.

Uzņēmumā arī norāda, ka, tikko sākot uz eksportu uz šo reģionu, reti kurš zinājis par Baltijas valstīm. Šobrīd situācija ir mainījusies, un Baltijas valstis asociējas ar reģionu ar labu reputāciju un dabīgiem un kvalitatīviem produktiem. “Rīgas dzirnavnieks” eksportu veicina arī reģiona izmaiņas politikas līmenī. Līdz šim šis reģions bija vairāk tendēts uz neveselīgu pārtiku. Tomēr pēdējos gados valstu vadības līmenī tiek domāts par veselīgu un sabalansētu uzturu, kas paver iespējas Latvijas ražotājiem.

Pēdējos gados “Rīgas dzirnavnieks” mērķtiecīgi paplašina eksportu, apgūstot jaunus produkcijas noieta tirgus un palielinot piegāžu apjomus. Tas eksportē produkciju uz vairāk nekā 20 valstīm dažādos reģions – Āziju, Tuvajiem Austrumiem, Skandināviju, Centrālajām un Dienvidu Eiropas valstīm, Ziemeļāfriku, Krieviju un citām Austrumu valstīm.

Jau ziņots, ka “Rīgas dzirnavnieks” iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,73 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,6% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, bet peļņa saruka 2,8 reizes un bija 258 344 eiro.

Kompānija “Rīgas dzirnavnieks” reģistrēta 1991.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 6,549 miljoni eiro. “Rīgas dzirnavnieks” ražo graudu pārstrādes produktus – kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Herkuless”, “Hercogs” un “Īsta saimniece”. “Rīgas dzirnavnieks” ir daļa no “Baltic Mill” grupas.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas