Laukos

“Rīgas meži” izsolē pārdod astoņus hektārus vasarnīcu zemes iepretim Baltajai kāpai Jūrmalā0

Foto-LETA

Mežsaimniecības uzņēmums “Rīgas meži” šodien izsolē pārdevis astoņus hektārus vasarnīcu īpašnieku biedrībai “Vārnukrogs” iznomātās zemes iepretim Baltajai kāpai Jūrmalā.

“Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis informēja, ka izsoles sākumcena bija noteikta 298 000 eiro apmērā un vienīgais pretendents – vasarnīcu īpašnieku biedrība “Vārnukrogs” – to arī iegādājies par cenu, kas tuva sākumcenai.

Pēc izsoles tika sasaukta “Rīgas mežu” valdes sēde, kurā izsoles rezultāts tika apstiprināts.

Vaikulis norādīja, ka zemesgabals tika izsolīts, jo attiecīgajā teritorijā ir ierobežota saimnieciskā darbība un “Rīgas meži” no tās apsaimniekošanas nevar gūt ieņēmumus, piemēram, no mežizstrādes.

Tāpat zemesgabals ir apgrūtināts ar citām personām piederošām būvēm, bet “Rīgas mežiem” tikmēr kā zemes īpašniekam bija jāmaksā visai ievērojams nekustamā īpašuma nodoklis, teica Vaikulis. Summu gan viņš neprecizēja.

Vaikulis piebilda, ka vēl viens būtisks apsvērums, kamdēļ pieņemts lēmums pārdot šo nekustamo īpašumu, ir tas, ka minētais zemesgabals atrodas Baltās kāpas pretējā nogāzē, līdz ar to Jūrmalas domes ieskatā arī uz to ir attiecināmi Baltās kāpas dabas lieguma nosacījumi. Šī iemelsta dēļ arī uz zemes gabala esošās citām personām piederošās būves nav legalizējamas.

“Tagad pēc izsoles biedrība ir ne tikai ēku īpašnieks, bet arī zemes īpašnieks un nu jau citā statusā var runāt ar Jūrmalas domi par zemes un ēku statusa maiņu,” sacīja Vaikulis.

Izsoles noteikumos teikts, ka nekustamais īpašums sastāv no zemes vienības 87 542 kvadrātmetru platībā. Tāpat norādīts, ka 2009.gada 14.oktobrī noslēgts zemes nomas līgums starp “Rīgas mežiem” un vasarnīcu īpašnieku biedrību “Vārnukrogs” ar zemes nomas līguma darbības termiņu – līdz 2021.gada 13.oktobrim.

“Rīgas meži” ar 62 000 hektāriem zemes ir otrs lielākais mežu apsaimniekotājs Latvijā pēc AS “Latvijas valsts meži”. Uzņēmumam pieder sēklu plantācijas, koku stādaudzētava, zāģētava “Norupe”, kā arī “Rīgas mežu” atbildībā ir Mežaparks, Rīgas parki un dārzi.

LA.lv