Laukos
Mežsaimniecība

“Rīgas meži” nākamnedēļ informēs par desmit darbības gados paveikto0

Foto – Valdis Semjonovs

Pašvaldības SIA “Rīgas meži” nākamnedēļ informēs par uzņēmuma desmit darbības gados paveikto, informēja uzņēmuma kultūras projektu vadītāja Inese Vikļuka.

Desmit gadu laikā kompānija no neliela uzņēmuma, kas nodarbojas ar mežsaimniecību, ir attīstījusies par lielu daudznozaru uzņēmumu, kas nodrošina pilnu mežsaimniecības un koksnes pārstrādes ciklu, sākot no sēklas līdz dēlim, apsaimnieko Rīgas dārzus un parkus, kā arī kultūras un atpūtas parku “Mežaparks”.

Uzņēmums apsaimnieko mežu platību, kas aizņem vairāk nekā 60 000 hektāru. “Pirms 10 gadiem pašvaldības aģentūras “Rīgas mežu aģentūra” vietā tika izveidota “Rīgas meži”, ar laiku tajā iekļaujot arī likvidētās pašvaldību aģentūras “Mežaparks” un “Rīgas dārzi un parki”. Sākotnēji daudzi piesardzīgi vērtēja šādu Rīgas domes lēmumu, bet tagad ir redzams, ka šis ir visveiksmīgākais solis pašvaldības uzņēmējdarbības jomā. Desmit gados uzņēmums ievērojami uzlabojis darba efektivitāti, optimizējot iekšējos resursus un mehanizējot darba procesus,” norādīja Vikļuka.

“Rīgas mežu” pārstāve atgādināja, ka par atbildīgu, ekonomiski pamatotu un videi draudzīgu Rīgai piederošo mežu apsaimniekošanu liecina uzņēmumam piešķirtais PEFC meža apsaimniekošanas sertifikāts, kas ir nozares kvalitātes zīme.

Tāpat “Rīgas meži” apsaimnieko arī galvaspilsētai piederošos dārzus un parkus un kopš 2009. gada – kultūras un atpūtas parku “Mežaparks”, kura apmeklētāju skaits kopš 2009.gada ir ievērojami pieaudzis. Pašlaik “Mežaparku” apmeklē apmēram 1,7 miljoni cilvēku gadā.

Vikļuka atzīmēja, ka 2013. gadā kompānija sāka pārstrādāt koksni, uzbūvējot savu kokzāģētavu ar pārstrādes jaudu 60 000 kubikmetri apaļkoksnes gadā. Tāpat uzņēmums nodarbojas ar koku audžu saglabāšanu, gadā atjaunojot 350-400 hektārus meža. Visas izstrādātās platības tiek atjaunotas ar uzņēmuma kokaudzētavā “Norupe” izaudzētajiem stādiem.

Kopš 2012. gada “Rīgas meži” īsteno vides izglītības projektu “Zaļā klase”, lai skolēniem un jauniešiem radītu interesi par meža un kokrūpniecības nozari, nākotnes profesijas izvēlei, kā arī vairotu sabiedrības izpratni par meža daudzveidīgo nozīmi, nodrošinot mācību ekskursijas.

Preses konference, kas būs veltīta uzņēmuma desmit darbības gados paveiktajam, notiks 6. februārī, plkst. 11 “Rīgas mežu” kokzāģētavas “Norupe” telpās.

“Rīgas meži” 2016.gadā strādāja ar 14,95 miljonu eiro apgrozījumu un 227 704 eiro peļņu. “Rīgas meži” reģistrēti 2008.gadā, un kompānijas pamatkapitāls – 115 156 021 eiro.

“Rīgas meži” gadā atjauno 350-400 hektārus meža. Visas izstrādātās platības tiek atjaunotas ar uzņēmuma kokaudzētavā “Norupe” izaudzētajiem stādiem. Ik gadus “Rīgas mežu” kokaudzētava “Norupe” izaudzē apmēram divus miljonus stādu, no kuriem lielākā daļa tiek patērēta Rīgai piederošo meža platību atjaunošanai, bet atlikušie tiek realizēti tirgū.

LA.lv