Laukos
Bizness

“Rīgas meži” plāno dubultot zāģētās produkcijas apjomus0

Foto – Valdis Semjonovs

Pašvaldības SIA “Rīgas meži” tuvāko trīs gadu laikā plāno gandrīz dubultot saražotas zāģētās produkcijas apjomus un uzbūvēt kokskaidu granulu ražotni, informēja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Vaikulis.

Jaunais biznesa plāns paredz palielināt skujkoku kokzāģētavas jaudu, kas ļautu tajā pārstrādāt uzņēmuma apsaimniekojamos mežos iegūto resno dimensiju apaļkoksni, kas ir arī rentablāka un ar augstāku lietderīgā gatavā produkta īpatsvaru. Tādējādi pieaugs augstas pievienotās vērtības koksnes izstrādājumu ražošanas apjomi. Savukārt granulu ražotnē tiks izmantotas koksnes pārstrādes procesā radušies atlikumi un daļa no mežistrādē iegūtās tievās dimensijas apaļkoksnes.

Šogad ir sākts iepriekš minētā projekta pirmais posms – apstiprināts projekts, kur paredzēta zāģmateriālu šķirošanas līnijas nomaiņa un jauna administratīvā korpusa būvniecība.

Vaikulis teica, ka investīciju projekta rezultātā, nepaaugstinot ciršanas apjomus, bet nomainot zāģēšanas, baļķu šķirošanas līniju, zāģētavas pārstrādes jaudu tuvāko trīs gadu laikā plānots kāpināt līdz 90 000 kubikmetriem gadā, bet uzņēmuma apaļkoku izsolēs pārdodamo zāģbaļķu apjoms samazināsies.

Viņš arī atgādināja, ka “Rīgas mežu” vadība ik gadu meklē jaunus investīciju virzienus, kā gūt maksimālu labumu no uzņēmuma apsaimniekotajiem mežu resursiem, izveidojot savu kokzāģētavu un ražojot produktus ar augstu pievienoto vērtību, būtiski paplašinot augstākās kvalitātes koku stādu ražošanu un pārdošana tirgū privātajiem mežu īpašniekiem, kā arī eksportējot stādus uz ārvalstīm, kā arī īstenojot citus pasākumus.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Rīgas meži” 2016.gadā 14,95 miljonu eiro apgrozījumu un 227 704 eiro peļņu. “Rīgas meži” reģistrēti 2008.gadā, pamatkapitāls – 115 156 021 eiro. Kompānija nodarbina 450 cilvēkus.

“Rīgas meži” ar 62 000 hektāriem zemes ir otrs lielākais mežu apsaimniekotājs Latvijā pēc AS “Latvijas Valsts meži”. Uzņēmumam pieder sēklu plantācijas, koku stādaudzētava, zāģētava “Norupe”, kā arī “Rīgas mežu” atbildībā ir Mežaparks, 113 Rīgas parki un dārzi.

LA.lv