Laukos
Mežsaimniecība

“Rīgas meži” rīkos čiekuru vākšanas talku0

Lai iegūtu augstvērtīgas sēklas priežu audzēšanai, SIA “Rīgas meži” ceturtdien, 7.decembrī, kokaudzētavā “Norupe”, Ogres novadā, rīko čiekuru vākšanas talku, informē uzņēmumā.

Plānots, ka čiekuri tiks lasīti no 938 priedēm, iznākumā plānots iegūt 20-25 kg sēklu. Atkarībā no sēklu lieluma vienā kilogramā čiekuru var būt no 100 000 līdz 140 000 sēkliņām.

Čiekuri pēc nolasīšanas tiks nogādāti uz VAS “Latvijas valsts meži” čiekuru kalti Kalsnavā, kur sēklas tiks glabātas līdz nākamā gada pavasarim speciālā sēklu uzglabāšanas kamerā ar nemainīgu – 5°C temperatūru, kas ļauj sēklām nezaudēt savi dīgtspēju vēl piecus līdz desmit gadus.

Nākamajā – valsts simtgades gada pavasarī, sēklas tiks izsētas kokaudzētavas “Norupe” plantācijā, kur jaunie stādiņi gadu tiks rūpīgi kopti un audzēti.

Plānots, ka vairāk nekā 1,5 miljons augstākās kvalitātes priežu stādiņu tiks iestādīti Rīgai piederošajos mežos jau 2019. gada pavasarī. Cilvēka augumu šie stādi sasniegs piecos gados.

Talka notiks SIA “Rīgas meži” kokaudzētavā “Norupe”, sadarbībā ar Latvijas valsts Mežzinātnes institūtu “Silava” ierīkotajā elites priežu sēklu plantācijā piecu hektāru platībā.

Talka notiks ceturtdien, 7.decembrī. Izbraukšanas no Rīgas domes – plkst. 9, plkst. 9.45 plānota talkas dalībnieku ierašanās, talkas sākums iecerēts plkst.10, kam sekos pusdienas un ekskursija pa kokaudzētavu “Norupe”, savukārt pēc plkst.13 talkas dalībnieki dosies uz Rīgu.

Plašāka informācija uzņēmma mājaslapā.

Jau ziņots, ka “Rīgas meži” gadā atjauno 350-400 hektārus meža. Visas izstrādātās platības tiek atjaunotas ar uzņēmuma kokaudzētavā “Norupe” izaudzētajiem stādiem. Ik gadus “Rīgas mežu” kokaudzētava “Norupe” izaudzē apmēram divus miljonus stādu, no kuriem lielākā daļa tiek izmantota Rīgai piederošo meža platību atjaunošanai, bet atlikušie tiek realizēti tirgū.

“Rīgas meži” 2016.gadā strādāja ar 14,95 miljonu eiro apgrozījumu un 227 704 eiro peļņu. Uzņēmums reģistrēts 2008.gadā, pamatkapitāls – 115 156 021 eiro.

“Rīgas meži” ar 62 000 hektāriem zemes ir otrs lielākais mežu apsaimniekotājs Latvijā pēc AS “Latvijas valsts meži”. Uzņēmumam pieder sēklu plantācijas, koku stādaudzētava, zāģētava “Norupe”, kā arī “Rīgas mežu” atbildībā ir Mežaparks, Rīgas parki un dārzi.

LA.lv