Laukos
Bizness

“Rīgas meži” sasparojas un iekļūst VID “baltajā sarakstā”0

Foto: LETA

Pašvaldības uzņēmums SIA “Rīgas meži” iekļauts Finanšu ministrijas (FM) un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Padziļinātās sadarbības programmā jeb tā dēvētajā “baltajā sarakstā”, informēja uzņēmumā.

Lēmumu par uzņēmuma iekļaušanu Padziļinātās sadarbības programmā pieņēmusi Finanšu ministrija (FM), izvērtējot “Rīgas mežu” saimnieciskās darbības rādītājus, nomaksāto nodokļu apjomu un virkni citu kritēriju.

“Atzinīgi vērtējam FM un VID sperto soli pretim uzņēmējiem, ieviešot Padziļinātās sadarbības programmu. Tā mūsu uzņēmumam lika sasparoties stingro kritēriju izpildē, uzlabot uzņēmuma iekšējās procedūras, bet pretī turpmāk saņemsim samazinātu administratīvo slogu no kontrolējošo iestāžu puses,” uzsvēra uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

Padziļinātās sadarbības programma sāka darboties 2012.gada jūlijā, un tā paredz nodokļu maksātāju ciešāku sadarbību ar VID nodokļu saistību izpildē. Patlaban Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku reģistrā iekļauti 75 uzņēmumi.

“Rīgas meži” reģistrēti 2008.gadā, pamatkapitāls – 115 156 021 eiro. Kompānija nodarbina 450 cilvēkus.

“Rīgas meži” ar 62 000 hektāriem zemes ir otrs lielākais mežu apsaimniekotājs Latvijā pēc AS “Latvijas Valsts meži”. Uzņēmumam pieder sēklu plantācijas, koku stādaudzētava, zāģētava “Norupe”, kā arī “Rīgas mežu” atbildībā ir Mežaparks, 113 Rīgas parki un dārzi.

LA.lv