Laukos
Mežsaimniecība

“Rīgas mežiem” pērn straujš apgrozījuma kāpums0

Egļu stādi “Norupes” audzētavā. Foto: LETA

Pašvaldības SIA “Rīgas meži” apgrozījums pērn pārsniedzis 18 miljonus eiro, sacīja uzņēmuma valdes loceklis Edgars Vaikulis.

“Operatīvā informācija rāda, ka apgrozījuma faktiskā izpilde ir 18,4 miljoni eiro,” teica Vaikulis, piebilstot, ka vēl ir iespējamas nelielas apgrozījuma korekcijas.

Viņš piebilda, ka salīdzinājumā ar laiku pirms pieciem gadiem, kad uzņēmums sāka darboties tādā apmērā, kā tas ir šobrīd un tika izveidota kokzāģētava “Norupe”, “Rīgas mežu” apgrozījums ir teju pieckāršojies.

Pēc Vaikuļa teiktā, apgrozījums galvenokārt audzis, pateicoties pārstrādei un augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanai. Daļēji apgrozījuma pieaugums ir sasniegts, pateicoties kompānijas apsaimniekoto dārzu un parku teritoriju skaita palielinājumam, kā arī Lielo kapu pievienošanai apsaimniekojamo teritoriju skaitam.

“Rīgas mežu” valdes loceklis atzīmēja, ka pagājušajā gadā sasniegtais apgrozījuma pieaugums uzņēmumam ir devis arī papildu peļņu, kuru kompānija ir varējusi ieguldīt dārzu un parku, kā arī “Mežaparks” attīstībā.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka”Rīgas meži” 2016.gadā strādāja ar 14,95 miljonu eiro apgrozījumu un 227 704 eiro peļņu. “Rīgas meži” reģistrēti 2008.gadā, pamatkapitāls ir 115 156 021 eiro.

“Rīgas meži” ar 62 000 hektāriem zemes ir otrs lielākais mežu apsaimniekotājs Latvijā pēc AS “Latvijas valsts meži”. Uzņēmumam pieder sēklu plantācijas, koku stādaudzētava, zāģētava “Norupe”, kā arī “Rīgas mežu” atbildībā ir Mežaparks, Rīgas parki un dārzi.

LA.lv