Laukos
Gaļa un zivis

“Rīgas miesnieka” produkcijas ražotājam pērn apgrozījuma pieaugums0


“HKScan Latvia” produkcija.
“HKScan Latvia” produkcija.
Foto: LETA

Zīmola “Rīgas miesnieks” produkcijas ražotāja AS “HKScan Latvia” apgrozījums pagājušajā gadā bija 38,635 miljoni eiro, kas ir par 12% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 77,5% – līdz 1,071 miljonam eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pārdotās produkcijas ražošanas izmaksas pērn palielinājās par 10,5%. Viens no lielākajiem kāpumiem ražošanas izmaksās bija tieši izejvielu, materiālu un gatavās produkcijas izmaksu sadaļā, palielinoties par 10% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Savukārt algu un sociālās apdrošināšanas izmaksas pieauga par 18%, energoresursu izmaksas – par 13% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Apgrozījums pērn pieauga gan Latvijā, gan ārpus tās. Īpaši veiksmīgi izdevās attīstīt eksportu Centrāleiropas reģionā.

Uzņēmuma vadība arī uzsver, ka, pateicoties Latvijas ekonomikas izaugsmei un straujajām atalgojuma palielinājuma tendencēm, aug iekšējais patēriņš uz vienu mājsaimniecības locekli, kas savukārt veicina arī cenu izmaiņas pārtikas precēm, tai skaitā gaļai un gaļas produktiem. Šādos apstākļos “HKScan” bija salīdzinoši labvēlīgā pozīcijā, pateicoties tam, ka uzņēmums piedāvāja savu zīmolu produktus un tirgotās produkcijas klāstā lielu īpatsvaru veidoja produkti ar augstu pievienoto vērtību.

Tāpat kompānijas vadība norāda, ka, izmantojot 2018.gada februārī atklātās jaunās pelmeņu iekārtas priekšrocības, kompānija iekaroja Vācijas tirgu, un tagad šīs valsts lielveikalos ir pieejami pelmeņi, kas ražoti kompānijas Jelgavas ražotnē.

Vietējā tirgū “HKScan Latvia” zīmolu ražojumu tirdzniecība arī pagājušajā gadā pieauga gan apjoma, gan finansiālā ziņā. Neraugoties uz izaicinājumiem, kompānija spēja noturēt savu tirgus daļu pārstrādātās gaļas segmentā, attīstot inovatīvas preču grupas un palielinot to patēriņu, piemēram, strauji aug gatavo maltīšu segments (produkti panējumā). 2018.gadā pieauga arī kompānijas pārdošanas apmēri Jelgavas ražotnē saražotajai produkcijai.

Vadības ziņojumā atzīmēts, ka uzņēmums pērn apguva investīcijas 442 293 eiro apmērā pārsvarā kompānijas ražošanas un loģistikas procesa attīstībā.

2019.gadā kompānija plāno turpināt īstenot savu ilgtermiņa stratēģiju, attīstot efektīvu sākotnējo vietējo ražošanu un gaļas apstrādi, kā arī stiprinot zīmolus un dažādojot produktu klāstu. Pārstrādātās produkcijas segmentā viens no kompānijas stratēģiskajiem mērķiem ir nostiprināt pozīcijas lielu interesi piesaistošajā un strauji augošajā maltīšu kategorijas biznesā, jo pieprasījums pēc šīs kategorijas produktiem Eiropā ik gadu pieaug par 10%. “HKScan” grupa iegulda aptuveni astoņus miljonus eiro maltīšu kategorijas ražošanas jaudu palielināšanā un inovāciju izstrādē “Rakveres” ražotnē.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “HKScan Latvia” 2017.gadā strādāja ar 34,475 miljonu eiro apgrozījumu un 603 334 eiro peļņu.

“HKScan Latvia” ir dibināts 1992.gadā, un kopš 1998.gada kompānija ietilpst “HKScan” grupā. Kompānijas pamatkapitāls 2,214 miljoni eiro. “HKScan” ir viena no lielākajām pārtikas produktu ražošanas kompānijām Ziemeļvalstīs un ietver gaļas pārstrādes uzņēmumus Somijā, Zviedrijā, Dānijā un Baltijas valstīs. Kompānija eksportē produktus uz gandrīz 50 valstīm.

LA.lv