Laukos
Piensaimniecība

“Rīgas piensaimniekam” pērn apgrozījuma sarukums0


AS “Rîgas piensaimnieks” Loģistikas centrs.
AS “Rîgas piensaimnieks” Loģistikas centrs.
Foto: LETA

Koncernā “Food Union” ietilpstošā piena pārstrādes uzņēmuma “Rīgas piensaimnieks” apgrozījums pagājušajā gadā bija 32,769 miljoni eiro, kas ir par 2,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa samazinājās par 27,5% – līdz 4,292 miljoniem eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

Gada pārskata vadības ziņojumā teikts, ka “Rīgas piensaimnieka” apgrozījuma samazinājums galvenokārt saistīts ar izmaiņām klientu struktūrā.

Tāpat vadība norāda, ka 2018.gada rezultātus ietekmēja izejvielu un materiālu cenu būtiskās svārstības. Galvenais faktors, kas noteica izejvielu cenu svārstības, bija starptautiskajos tirgos pieaugošais pieprasījums pēc piena taukiem.

Pēc vadības minētā, izejvielu cenu nepastāvīgums ierobežoja spēju rūpniecībai augt, kā arī apgrūtināja prognozējamu tirdzniecības nosacījumu veidošanu darbā ar klientiem. Tomēr kompānijai izdevās sasniegt izvirzītos mērķus – būtiski uzlabot ražošanas procesus, kas tostarp ļāva palielināt ražošanas efektivitāti.

Vadības ziņojumā teikts, ka 2018.gadā “Rīgas piensaimnieks” īpaši pievērsās jaunu produktu ieviešanai un iekšējo rezervju meklēšanai ražošanā, loģistikā un citās darbības jomās.

“”Rīgas piensaimnieks” pārdošanas apmērs Latvijā 2018.gadā bija uzņēmuma galvenais virzītājspēks,” uzsver kompānijas vadība, piebilstot, ka citos tirgos Eiropas Savienībā (ES) un ārpus ES esošajās valstīs bija dažādi vietējie izaicinājumi, tostarp pieaugoša konkurence.

Pērn “Rīgas piensaimnieks” ārvalstīs realizēja produktus 7,4 miljonu eiro vērtībā. Galvenie ārvalstu realizācijas tirgi 2018.gadā bija Igaunija, Lietuva un Apvienotā Karaliste.

Vienlaikus no zemnieku saimniecībām un citiem piena piegādātājiem “Rīgas piensaimnieks” pagājušajā gadā iepirka un pārstrādāja 18 814 tonnas piena, kas ir par 22,2% mazāk nekā gadu iepriekš.

2018.gadā uzņēmums investēja 3,4 miljonus eiro, kuru galvenais mērķis bija efektivitātes uzlabošana esošajā produkcijas klāstā, kā arī piedāvājuma paplašināšana jaunās kategorijās, sekojot pasaules tendencēm piena produktu patēriņā, teikts vadības ziņojumā.

“Rīgas piensaimnieks” 2017.gadā strādāja ar 33,532 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un bija 5,919 miljoni eiro.

“Rīgas piensaimnieks” reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2 625 296 eiro. Uzņēmums ražo apmēram 100 produktu, tostarp pazīstamākie ir biezpiena sieriņš “Kārums”, kā arī kausētie sieri “Dzintars”.

“Food Union” bez “Rīgas piensaimnieks” ietilpst arī “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens”, saldējuma ražotājs “Premia” Igaunijā, uzņēmumi “Premier Is” un “Hjem Is” Dānijā, “Isbjrn Is” Norvēģijā, “Alpin57Lux” Rumānijā, “Ingman Ice Cream” Baltkrievijā. Koncerna lielākais akcionārs ir Krievijas uzņēmējs Andrejs Beshmeļņickis.

LA.lv