Laukos
Piensaimniecība

“Rīgas piensaimnieks” par vienu miljonu eiro iepirks specializētās piena mašīnas0

Foto – Dainis Bušmanis

Koncernā “Food Union” ietilpstošais piena pārstrādes uzņēmums “Rīgas piensaimnieks” plāno ieguldīt 1,004 miljonus eiro specializētā kravas transportā ar refrižeratoriem, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Izsludinātajā iepirkumu konkursā piecu pretendentu vidū uzvarēja kompānija “Scania Latvia”, kuras līgumcena ir 1,004 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Transporta līdzekli iepirkumu konkursa uzvarētājam jāpiegādā līdz šā gada 30.septembrim. Investīciju projektu plānots īstenot, piesaistot Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākumā “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”.

Jau ziņots, ka “Rīgas piensaimnieks” 2017.gadā strādāja ar 33,532 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga vairākkārt un bija 5,919 miljoni eiro.

“Rīgas piensaimnieks” reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2 625 296 eiro. Uzņēmums ražo apmēram 100 produktu, tostarp pazīstamākie ir biezpiena sieriņš “Kārums”, kā arī kausētie sieri “Dzintars”.

“Food Union” bez “Rīgas piensaimnieks” ietilpst arī “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens”, saldējuma ražotājs “Premia” Igaunijā, uzņēmumi “Premier Is” un “Hjem Is” Dānijā, “Isbjrn Is” Norvēģijā, “Alpin57Lux” Rumānijā, “Ingman Ice Cream” Baltkrievijā. Koncerna lielākais akcionārs ir Krievijas uzņēmējs Andrejs Beshmeļņickis.

LA.lv