Laukos
Piensaimniecība

“Rīgas piensaimnieku” pievienos “Rīgas piena kombinātam”. Paziņo par reorganizācijas sākšanu0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto

Sākta reorganizācija, kurā koncernā “Food Union” ietilpstošo piena pārstrādes uzņēmumu “Rīgas piensaimnieks” pievienos “Rīgas piena kombinātam”, liecina ceturtdien publicētā informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Lēmums par kompāniju reorganizāciju – apvienošanu pievienošanas ceļā – pieņemts otrdien, 5.novembrī.

Reorganizācijā visas “Rīgas piensaimnieka” saistības un tiesības pārņems “Rīgas piena kombināts”, ņemot vērā likumā noteiktās prasības un savstarpējās vienošanās ar partneriem.

Kreditoru prasības jāpiesaka viena mēneša laikā.

Pēc “Food Union” vēstītā, “Rīgas piensaimnieka” pievienošana “Rīgas piena kombinātam” ir viens no stratēģiskajiem soļiem izcilības centra izveidē, kurā vienuviet apvienos zināšanas un tehnoloģijas, lai palielinātu “Food Union” grupas Latvijā ražošanas kapacitāti, paplašinātu produktu piedāvājumu un nostiprinātu produktu zīmolu tirgus pozīcijas.

Reorganizācijas procesu plānots pabeigt 2020.gada pirmajā pusē.

Jau ziņots, ka līdz 2020.gada beigām plānots pabeigt “Rīgas piensaimnieka” ražošanas iekārtu pārcelšanu. Kopumā izcilības centra izveidē plānots investēt 11,1 miljonu eiro.

“Rīgas piensaimnieks” reģistrēts 1993.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2 625 296 eiro. “Rīgas piensaimnieka” apgrozījums pagājušajā gadā bija 32,769 miljoni eiro, kas ir par 2,3% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 27,5% – līdz 4,292 miljoniem eiro.

Savukārt “Rīgas piena kombināta” pamatkapitāls ir 52,939 miljoni eiro, un tas reģistrēts 1991.gadā. 2018.gadā “Rīgas piena kombināta” apgrozījums bija 84,743 miljoni eiro, savukārt peļņa – 16 243 eiro.

Saistītie raksti

“Food Union” grupa apvieno trīs lielākos piena pārstrādes un saldējuma ražošanas uzņēmumus Latvijā – “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens” un “Rīgas piensaimnieks”, lielāko saldējuma ražotāju Igaunijā “Premia”, lielāko saldējuma ražotāju Dānijā “Premier Is” un saldējuma izplatītāju “Hjem Is”, saldējuma ražotāju Norvēģijā “Isbj¸rn Is”, saldējuma ražotāju Rumānijā “Alpin57Lux” un saldējuma ražotāju Baltkrievijā “Ingman Ice Cream”.

2018.gadā “Food Union” atvēra divas piena produktu un bērnu pārtikas ražotnes Ķīnā.

“Food Union” grupas apgrozījums Eiropā 2018.gadā pārsniedza 280 miljonus, kas ir par 11% vairāk nekā iepriekšējā periodā, un grupa strādāja ar vairāk nekā 9,8 miljonu peļņu.

LA.lv
LA
LA.LV
Laukos
“Laukiem būt” apgūs pārdošanu digitālajā vidē
2 dienas
LA
LA.LV
Laukos
Vēl var pagūt kaļķot augļukokus
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Baltic Restaurants Latvia” pastiprināti auditēs pārtikas produktu piegādātājus
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Pūce izsita Rīgas varai pamatu zem kājām
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Swedbank” vadītājs: Atgriežoties inflācijai, cilvēki kļūs motivētāki naudu pārvaldīt aktīvāk 1
3 stundas
MS
Māris Siliņš
Sports
VIDEO: Bertāns iemet teju divreiz vairāk par Porziņģi
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule, Kurzemē iespējams pērkons un daži zibens spērieni
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Kurzemes un Vidzemes upēs strauji ceļas ūdens līmenis
2 stundas