Laukos
Atpūta

Rīgas svētkos maiznieki aicina uz “Maizes ielu” Esplanādē0


Maiznieku iela Rīgas svētkos pērnajā vasarā.
Maiznieku iela Rīgas svētkos pērnajā vasarā.
Foto: zZne Bitere/LETA

Septīto gadu pašā Rīgas centrā, šoreiz – Esplanādes parkā Rīgas iedzīvotājus un viesus aicina “Maizes iela”, informē Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka.

Pasākums notiks sestdien, 17.augustā pasākumā “Gabaliņš Latvijas. Latvijas leģendas” Rīgas svētku ietvaros un to organizē Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Maiznieku cunfti pārstāvēs: SIA “Lāči”, SIA “Dona”, N.Bomja maiznīca “Lielezers”, SIA “Saldus maiznieks”, SIA “Fazer Latvija”, AS “Hanzas Maiznīcas”, AS “Latvijas Maiznieks”, “Maiznīca Priekule”, SIA “Maiznīca Flora”, sklandraušu cepēji “Pie Mimi” un SIA “Puratos Latvia”.

Plānots, ka maiznieki visas ielas garumā veidos un ceps mini ceptuvītēs, stāstīs par maizes rašanos un leģendām, aicinās iesaistīties maizniekmeistaru un zeļļu aktivitātēs – minot mīklas, atpazīstot graudaugus, senos maiznieka amata rīkus un maizes izejvielas.

Mazākajiem svētku apmeklētājiem kopā ar vecākiem un draugiem būs iespēja fotografēties rudzu laukā, maiznieka tēlā, iejusties dažādās ar maizi un maiznieka arodu saistītās jautrībās un saņemt gardas balvas.

“Maizes ielā” ikviens varēs iepazīties, nodegustēt un iegādāties gan jau zināmas maizes un dažādus maizes, miltu izstrādājumus, gan pavisam jaunus – veselīgus un mūsdienu patērētājam izveidotus maizes veidus, smelsies idejas, cik dažādi var pielietot maizi ēdienu un uzkodu gatavošanā.

Maiznieki aicinās iepazīties ar šīs sezonas jaunumu – “Street Food”, kur ēdienos viena no svarīgām sastāvdaļām ir maize.

Latvijas Maiznieku biedrība (LMB) ir Latvijā vienīgā brīvprātīga profesionālā organizācija, kuru vieno intereses par maizes ražošanas nozares attīstību un kopīga sadarbība maizes ražotāju interešu aizstāvībai un pārstāvībai. Jau 26 gadus LMB apvieno maizniekus, mazinieku sadarbības partnerus un popularizē maizes tradīcijas Latvijā.

LA.lv