Laukos

Rīgas tirgos parādījušās kļavu sulas0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Rīgas tirgos šonedēļ parādījušās pirmās kļavu sulas, aģentūrai LETA uzzināja tirgos.

Vidzemes tirgū aģentūrai LETA pastāstīja, ka šonedēļ tirgū parādījušās pirmās kļavu sulas. Tirgus administrācijā gan nemācēja pateikt, kādas ir to cenas.

Rīgas Centrāltirgus mājaslapā trešdien, 14.martā publiskotā informācija liecina, ka centrāltirgus atklātajā teritorijā ir parādījušās kļavu sulas, kuras šogad pieejamas par 1,50 eiro litrā.

Smiltenes novada uzņēmuma “Kainaiži” (zīmols “Birzī”) īpašnieks Ervins Labanovskis aģentūrai LETA apstiprināja, ka kļavu sulas tecēšanas laiks sākās pagājušās nedēļas beigās, taču tagad kļavas pārtraukušas dot sulu, jo uznāca sals. “Koka iekšienē sulu tecēšanas process nav apstājies, tas turpinās, bet sula nenāk laukā, jo saskarsmē ar gaisu tā sasalst,” skaidroja Labanovskis. Tāpēc Rīgas tirgos pieejamās sulas, visticamāk, ir pagājušajā nedēļā tecinātas, viņš piebilda.

Labanovskis pieļāva, ka līdz siltākiem laika apstākļiem sulas atsāks tecēt nākamceturtdien, kad sinoptiķi sola “plusus”. “Kļavai atšķirībā no bērza nevajag, lai zeme atsalst. Bērza sulas ieguvei, savukārt, ir svarīgi, lai zeme atsalst. Līdz ar to bērzu sulas varētu ienākties pēc kādām divām nedēļām, ja neuznāks lieli mīnusi,” teica Smiltenes novada uzņēmuma “Kainaiži” īpašnieks.

Viņš atgādināja, ka bērzu sulas pērn sāka tecināt jau marta vidū, bet kļavas – februāra beigās. Tas ir agrāk nekā šogad, kad sulas ienākas vēlāk. Tomēr nav neparasti, ka bērzi šogad dos sulu tikai aprīlī, jo Latvijā īstenais sulu mēnesis skaitās aprīlis.

Jau vēstīts, ka pērn pirmās kļavu sulas centrāltirgū bija nopērkamas, sākot no 20.februāra, un to cena bija 1,5 eiro par litru. Pirmo pavasara kļavu sulu piedāvājumu Centrāltirgū bija sarūpējis ilggadējs Centrāltirgus tirgotājs no Auces Guntis Klūga.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atkārtoti konstatē salmonellu Ukrainas izcelsmes olu baltuma produktā 1
1 diena
LE
LETA/BNS
Laukos
Lietuvas minerālmēslojuma tirdzniecības kompānijas “Scandagra” peļņa sarukusi līdz 2,275 miljoniem eiro
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Vienkārši padomi miniiekrāvēja izvēlei
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Kultūra
Nīcas novada svētkos atdzīvinās leģendāro filmu “Kāzas Nīcā”
13 minūtes
LE
LETA
Dabā
Tveici pēcpusdienā pārtrauks lietus un negaisa mākoņi
53 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Nemiro: nevis algu pacelt, bet gan neapliekamo minimumu
38 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
“Izskatās pēc politiskā teātra un spekulācijām.” Eksperti par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisiju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Divus policistus apsūdz par vidēja smaguma miesas bojājumu nodarīšanu aizturētajam
26 minūtes