Bizness, Darbs un izglītība

Sestklasniekiem rīkos mežu ekspedīcijas

Visām Latvijas skolu 6. klasēm septembrī būs iespēja apgūt dabaszinības mežā kopīga piedzīvojuma veidā – valsts mežu ekspedīcijās, tādējādi klātienē pārliecinoties par meža kopšanu, audzēšanu un nozīmi apkārtējā vidē, portāls laukos.lv uzzināja AS “Latvijas Valsts meži” (LVM)

Kā stāsta LVM Skolu programmas vadītāja Līga Abizāre, pirms došanās uz mežu bērniem skolā ir jāapgūst viena mācību stunda par meža kopšanas ciklu, lai atbilstoši dabaszinību standartam skolēni meža ekspedīcijā saprastu, kā dabaszinībās iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē. “Dabā bērniem būs jāveic dažādi praktiski un radoši uzdevumi, piemēram, jāizvēlas, kurus kokus zāģēt, kurus atstāt. Ceram, ka pasākuma rezultātā bērnos veidosies dziļāka izpratne par to, kā izaudzēt vēl dižākus mežus nākamajām paaudzēm” teica LVM pārstāve.

Pirmās meža ekspedīcijas Latvijas valsts mežos notika jau aizvadītajā mācību gadā, kad tika izmēģināta pasākuma metodika, iesaistot vairāk nekā 3000 skolēnu. Dažādie meža ekspedīciju maršruti veidoti aptuveni divu kilometru garumā, un tajos ietvertas dažādas meža izziņas pieturas. Skolēni, dodoties no vienas pieturas uz nākamo, veic praktiskus uzdevumus mežā, papildinot savu zināšanu krājumu un izmēģinot grāmatās lasīto vai skolotāju stāstīto.

Ekspedīcijas vada AS “Latvijas Finieris” un LVM darbinieki, kuru ikdiena dažādos veidos ir saistīta ar mežu – plānotāji, mežkopji, meža infrastruktūras speciālisti, juristi, reģionu vadītāji un citi speciālisti. Kā atzīst paši darbinieki, tā ir lieliska iespēja vienkāršā veidā skolēniem atklāt sarežģītos mežā notiekošos procesus.

Plānots, ka septembrī ekspedīcijas notiks sekojošās vietās:
12. septembris Alūksne, Gulbene, Smiltene (Velēna)
13. septembris Rēzekne (Zabolotje)
14. septembris Daugavpils (Kalupe)
15. septembris Valmiera, Cēsis (Vijciems)
18. septembris Dobele, Jelgava (Tērvete)
19. septembris Madona, Jēkabpils, Pļaviņas (Kalsnava)
20. septembris Ventspils (Puze)
21. septembris Liepāja (Kalvene)
26. septembris Rīga (Tome)
27. septembris Rīga (Olaine)
28. septembris Rīga (Ropaži)

Pieteikties ekspedīcijām var līdz 28. augustam elektroniski vietnē www.lvm.lv/ekspedicija.

Pārējo mācību gadu Latvijas valsts mežu ekspedīcijās 6. klasēm būs iespēja doties uz trīs pastāvīgajiem LVM tūrisma objektiem, iepriekš individuāli saskaņojot ekspedīcijas laiku šo objektu informācijas centros.

Meža ekspedīcijas rīko LVM kopā ar Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centru un AS “Latvijas Finieris” ar mērķi vairot skolēnu izpratni par mežu būtisko lomu Latvijā un pasaulē klimata pārmaiņu mazināšanā.

Pievienot komentāru