Laukos
Politika

Rinkēvičs: Latvija nav apmierināta ar ES finansējuma samazinājumiem lauku attīstības jomā0

Foto: LETA/Edijs Pālēns

Latvijai nav pieņemami samazinājumi Kopējā lauksaimniecības politikā un Kohēzijas politikā, Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē Briselē šodien ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Sanāksmē dalībvalstu pārstāvji diskutēja par progresu sarunās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, kā arī pievērsās 21. un 22. marta Eiropadomes sanāksmes sagatavošanai.

Runājot par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, Latvijas ārlietu ministrs vērsa uzmanību uz nepieciešamību meklēt kopsaucēju, lai veidotu politiskos kompromisus starp dalībvalstīm. Ministrs norādīja, ka šajā kontekstā būtu jāatbild uz vairākiem jautājumiem.

Viens no tiem ir ES daudzgadu budžeta kopapjoms. Otrs jautājums attiecas uz to, kā nodrošināt lielāku efektivitāti Kopējās lauksaimniecības politikas ietvaros. Trešais jautājums attiecas uz ES daudzgadu budžeta spējām nodrošināt konverģenci jeb sociālekonomiskā līmeņa izlīdzināšanos ES dalībvalstu reģionos.

“Latvijai nav pieņemami samazinājumi Kopējā lauksaimniecības politikā un Kohēzijas politikā. Saskaņā ar Eiropas Komisijas priekšlikumu Latvijas lauksaimnieki 2026. gadā sasniegs vien 77% no Eiropas Savienības vidējā lauksaimniecības tiešmaksājumu līmeņa. Latvija nav apmierināta arī ar finansējuma samazinājumiem lauku attīstības jomā. Samazinot nacionālās aploksnes apjomu, jāņem vērā finansējuma samazinājumi, kas tika veikti esošajā periodā,” norādīja ministrs.

Viņš arī akcentēja, ka Latvijai ir svarīga finansējuma nodrošināšana Rail Baltica projekta īstenošanai. Vienlīdz svarīga ir arī ģeogrāfiskā kritērija piemērošana programmā “Apvārsnis Eiropa”, kas palīdzētu veicināt Eiropas vienotās zinātnes telpas integrāciju, pauda Rinkēvičs.

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un 2019. gada pirmajā pusgadā to vada ES Padomes prezidējošā valsts Rumānija.

LA.lv