Bizness, Zivju pārstrāde

Rojas uzņēmums “Rānda” šprotu ražošanu nomainījis pret mencu pārstrādi

Rojas novada zivju pārstrādes uzņēmums SIA “Rānda” pagājušajā gadā strādājis ar 275 323 eiro apgrozījumu salīdzinājumā ar 519 942 eiro rādītāju, savukārt uzņēmuma zaudējumie pieauguši līdz 165 219 eiro salīdzinājumā ar 96 671 eiro pirms gada, liecina ” Firmas.lv” dati.

Kā norādīts vadības ziņojumā, sakarā ar nestabilo ekonomisko situāciju un sankcijām pret Krieviju uzņēmums jau 2015.gada janvārī pārtraucis pamatprodukcijas – konservu “Šprotes eļļā” ražošanu. Taču jaunu produkcijas veidu meklējumi turpinājušies visai veiksmīgi, sākto mencu apstrādi. No Norvēģijas tiek vestas un apstrādātas svaigas mencu aknas, no kā tiek ražoti produkti “Mencu aknas” un “Mencu aknu krēms”. Turpinās arī darbs pie jauna produkcijas veida – fritētām mencu ādām ar garšvielām. Izstrādes procesā ir jauns produkcijas veids – lašu pastēte.

Pērn sākts darbs arī pie mājdzīvniekiem paredzētas produkcijas ražošanas – oktobrī uzņēmumam izsniegta apliecība, kas ļauj ražot košļājamās rotaļlietas mājdzīvniekiem.

Šopavasar “Rānda” piedalās izstādēs Polijā, Itālijā, Nīderlandē un Beļģijā, savukārt produkciju realizē Vācijā, Izraēlā, Igaunijā, Polijā un ASV, bet nelielos daudzumos – arī Lietuvā, Ungārijā, Bulgārijā un Singapūrā. Vietējā tirgū produkcija tiek realizēta veikalu tīklos “Maxima Latvija”, “Rimi Latvija”, “Rs Skorpions”, “Baltic Logistics Solutions”.

SIA “Rānda” dibināta 1994.gadā. Uzņēmuma galvenais darbības veids ir zivju un zivju produktu pārstrāde un konservēšana. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 331 338 eiro. Uzņēmuma īpašnieks ir Oskars Grosmanis, liecina “Firmas.lv” informācija.

Pievienot komentāru