Laukos

Rūjienas novada kooperatīvs “Daiva” pagājušajā gadā palielinājis apgrozījumu0

Foto – LETA, Ivars Soikāns

Rūjienas novada Jēru pagastā reģistrētā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Daiva” pagājušajā gadā ir audzējusi apgrozījumu salīdzinājumā ar 2016.gadu, pastāstīja kooperatīva valdes priekšsēdētājs Arnis Ķibers.

“Apgrozījums noteikti būs pieaudzis salīdzinājumā. Pakalpojumu apmērs naudas izteiksmē par trešdaļu noteikti būs lielāks, arī graudu ražas apjoms bijis lielāks,” sacīja Ķibers, gan neprecizējot precīzu pieauguma apmēru. Viņš atzina, ka kooperatīva biedri pērn novāca salīdzinoši daudz graudu, lai gan graudu kvalitāte nebija tā labākā.

Viņš atgādināja, ka pērn augusta sākumā kooperatīva biedriem izdevās novākt pārtikas kvalitātes graudus, bet tad sākās lietus un to kvalitāte pazeminājās. Ja parasti graudu vidējais mitruma līmenis ir 16-17%, pagājušajā gada rudenī mitruma līmenis bija krietni lielāks. Lietavu dēļ bija jārod arī radoši risinājumi, kā graudus transportēt.

Līdz ar to aizvadītais gads esot bijis izaicinājumiem pilns, norādīja Ķibers. Tomēr, ņemot vērā visus apstākļus, kooperatīva darbība pagājušajā gadā vērtējama kā veiksmīga.

Saskaņā “Firmas.lv” informāciju “Daiva” apgrozījums 2016.gadā bija 2,915 miljoni eiro, kas ir par 28,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa palielinājās par 22,8% un bija 116 565 eiro.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Daiva” reģistrēta 1993.gadā. Kooperatīva darbības veids ir lauksaimniecības pakalpojumu sniegšana, graudu pirmapstrāde un graudu realizācija kooperatīva biedriem un pārējiem klientiem.

LA.lv