Laukos

Rūjienas novada kooperatīvs “Daiva” pagājušajā gadā palielinājis apgrozījumu0

Foto – LETA, Ivars Soikāns

Rūjienas novada Jēru pagastā reģistrētā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Daiva” pagājušajā gadā ir audzējusi apgrozījumu salīdzinājumā ar 2016.gadu, pastāstīja kooperatīva valdes priekšsēdētājs Arnis Ķibers.

“Apgrozījums noteikti būs pieaudzis salīdzinājumā. Pakalpojumu apmērs naudas izteiksmē par trešdaļu noteikti būs lielāks, arī graudu ražas apjoms bijis lielāks,” sacīja Ķibers, gan neprecizējot precīzu pieauguma apmēru. Viņš atzina, ka kooperatīva biedri pērn novāca salīdzinoši daudz graudu, lai gan graudu kvalitāte nebija tā labākā.

Viņš atgādināja, ka pērn augusta sākumā kooperatīva biedriem izdevās novākt pārtikas kvalitātes graudus, bet tad sākās lietus un to kvalitāte pazeminājās. Ja parasti graudu vidējais mitruma līmenis ir 16-17%, pagājušajā gada rudenī mitruma līmenis bija krietni lielāks. Lietavu dēļ bija jārod arī radoši risinājumi, kā graudus transportēt.

Līdz ar to aizvadītais gads esot bijis izaicinājumiem pilns, norādīja Ķibers. Tomēr, ņemot vērā visus apstākļus, kooperatīva darbība pagājušajā gadā vērtējama kā veiksmīga.

Saskaņā “Firmas.lv” informāciju “Daiva” apgrozījums 2016.gadā bija 2,915 miljoni eiro, kas ir par 28,2% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt peļņa palielinājās par 22,8% un bija 116 565 eiro.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Daiva” reģistrēta 1993.gadā. Kooperatīva darbības veids ir lauksaimniecības pakalpojumu sniegšana, graudu pirmapstrāde un graudu realizācija kooperatīva biedriem un pārējiem klientiem.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
6 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas