Laukos

“Rūjienas saldējums” koncentrējas uz eksportu0

Foto LETA

Saldējuma ražotājs “Rūjienas saldējums” pērn strādāja ar 1,161 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,6% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas zaudējumi bija 240 176 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņōjumā teikts, ka “Rūjienas saldējums” pagājušajā gadā veltīja būtisku uzmanību eksporta tirgu apgūšanai, tādēļ eksporta apmērs pieauga 3,8 reizes. Tāpat pagājušajā gadā “Rūjienas saldējums” izstrādāja jaunus produktus, kā arī veica tirgus izpētes un reklāmas pasākumus.

Vadības ziņojumā arī norādīts, ka uzņēmums aizvadīto gadu noslēdz ar 240 176 eiro zaudējumiem, kas saistīti ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) audita rezultātā aprēķinātajiem papildu nodokļu maksājumiem 75 894 eiro apmērā, kā arī 45 536 eiro soda naudas apmēru un 18 002 eiro nokavējuma naudu. “Rūjienas saldējuma” vadība norāda, ka nepiekrīt veiktajiem audita secinājumiem un ir veikusi pasākumus, lai VID lēmumu apstrīdētu tiesā.

“Rūjienas saldējuma” vadība arī norāda, ka pagājušajā gadā uzņēmums iegādājās pamatlīdzekļus, kravas automašīnu, kā arī izremontēja telpas un turpināja ražot saldējumu. Pagājušajā gadā uzņēmums sāka ražot jauna veida saldējumu “Mini Melts” un nodrošināja tā eksportu uz Eiropas Savienības (ES) valstīm.

Kompānijas vadības ziņojumā teikts, ka 2017.gadā kompānijas vadība plāno turpināt attīstīt “Rūjienas saldējums” darbību, kā arī turpināt eksporta darījumus.

“Rūjienas saldējums” ir dibināts 2009.gadā, tā pamatkapitāls ir 507 431 eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Igors Miezis.

LA.lv