Laukos
Piensaimniecība

“Rūjienas saldējums” šogad plāno dubultot apgrozījumu0


Rūjienas saldējums.
Rūjienas saldējums.
Foto-LETA

Saldējuma ražotāja SIA “Rūjienas saldējums” šogad plāno dubultot apgrozījumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, prognozēja kompānijas īpašnieks Igors Miezis.

Pēc Mieža teiktā, kopumā saldējuma ražotājiem šis ir bijis labs gads, pateicoties siltajai vasarai – siltos laika apstākļos cilvēki šo piena produktu patērē vairāk nekā vēsākā laikā. Arī “Rūjienas saldējumam” šis gads bija labs, galvenokārt pateicoties veiksmīgajai sadarbībai ar produkcijas izplatītāju un “Mini Melts” saldējuma bumbiņu realizācijai Eiropas Savienības (ES) valstīs. Patlaban kompānija “Mini Melts” saldējuma bumbiņas realizē 27 valstīs.

Viņš teica, Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšanās dēļ un saistībā ar vietējā tirgus ierobežoto kapacitāti veids, kā Latvijas saldējuma ražotājiem audzēt realizācijas apmērus, ir eksports. Ņemot vērā vietējā tirgus samazināšanos un sarūkošo pircēju skaitu, kā arī sīvo konkurenci “Rūjienas saldējums” pie tā aktīvi strādā. Nākamgad uzņēmuma apgrozījums varētu pieaugt par 15-20% salīdzinājumā ar šo gadu.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā “Rūjienas saldējums” strādāja ar 1,302 miljonu eiro apgrozījumu un 29 295 eiro zaudējumiem.

“Rūjienas saldējums” ir dibināts 2009.gadā, un tā sākotnējais dibinātājs un īpašnieks bija piena pārstrādes uzņēmums AS “Valmieras piens”. Vēlāk gan tā īpašnieki vairākkārt mainījušies, bet kopš 2015.gada tas pieder Miezim.

LA.lv