Laukos
Dārzeņi un augļi

Sācies kļavu sulu laiks0

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Šogad agrāk nekā parasti sācies kļavu sulu laiks, liecina “LA” veiktā aptauja.

Laikam kļūstot siltākam, kļavu sulu ākuši tirgot ekoveikali. “Svaigi.lv” pārstāve Zane Zača pastāstīja, ka kļavu sulas piedāvājumā ir no šīs nedēļas. Viens litrs bioloģiskās sulas veikalā pieejams par 1.82 eiro, tās piegādā SIA “Rītupes Serviss DL” no Bauskas novada.

“Viss atkarīgs no Dabas mātes. Pagājušajā gadā šajā laikā bija ļoti auksts un sulu vēl nebija. Šogad, iestājoties atkusnim, kļavu sulas jau tek,” teica Zača. Līdz bērzu sulu ievākšanai vēl esot jāpagaida.

“Birzī” saimnieks Ervins Labanovskis apstiprināja, ka kļavu sulu laiks ir sācies un pirmie litri jau pārdoti. Pirmās sulas maksāja 2 eiro/l bez PVN.

“Pagaidām kļavu sulu ir maz un tagad vēl dažas dienas sola mīnusus. Bet nedēļas beigās būs siltāks, kad sulas atkal būs,” norāda uzņēmējs. Šogad kļavu sulas pieejamas ātrāk, nekā pagājušajā gadā. Ja kļavu sulas parādās februāra vidū, tas ir normāli, vērtē Labanovskis.

Kopš nedēļas sākuma kļavu sulas pieejamas arī “Rīgas Centrāltirgū” – viens litrs maksā divus eiro, bet divi litri – trīs eiro.

Pērn kļavu atmošanās ilgusi aptuveni mēnesi, kad tās sāka atmosties un sasniegta sulu tecēšanas aktīvākā fāze. Bērzu sulas gaidāmas ne ātrāk kā marta otrajā pusē.

LA.lv