Laukos
Dārzeņi un augļi

“Šādi var runāt cilvēks, kurš nezina, cik smags darbs jāiegulda Latvijas zemniekam” – LOSP komentē Reira izteikumus0

Foto no LA arhīva

Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) uzskata, ka šodien paustā Finanšu ministra Jāņa Reira nostāja, ka samazinātā PVN likme dārzeņiem nav efektīva un to varētu piemērot tikai restorāniem, ir nepatiesa.

LOSP gadiem cīnījās un panāca samazināto PVN likmes ieviešanu dārzeņiem, augļiem un ogām no 21% līdz 5%.

Arī 24 no 28 Eiropas Savienības valstīm piemēro samazināto PVN likmi, dažās valstīs svaigai pārtikai PVN vispār nepiemēro.

LOSP regulāri seko līdzi rādītājiem, un līdzšinējie dati pierāda to, ka visi rādītāji ir pozitīvi, pat neskatoties uz pagājušās sezonas sausuma izraisītajām problēmām.

LOSP pārstāvis Ringolds Arnītis skaidro: “Šādi var runāt cilvēks, kurš regulāri apmeklē restorānus, bet nezina, cik smags darbs jāiegulda Latvijas zemniekam, lai izaudzētu veselīgus augļus un dārzeņus.”

“Šobrīd rezultāti rāda pozitīvu tendenci un budžeta ieņēmums ir lielāks nekā plānots. jo PVN maksātāju skaits šajā nozarē aug, arī augļu, ogu un dārzeņu apgrozījums aug, savukārt vidējais atalgojums jau šobrīd ir pārsniedzis plānoto un ir 9,9%.”

LOSP datu vizualizācija
Saistītie raksti

LOSP ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

LA.lv