Laukos
Politika

Saeimas komisijā skatīs iedzīvotāju iniciatīvu samazināt PVN veselīgajiem produktiem0

Saeimas Prezidijs šodien skatīšanai Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā nodeva iedzīvotāju iniciatīvu samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) ikdienā nepieciešamajiem veselīgajiem produktiem, bet palielināt to kaitīgajiem.

Par iniciatīvu, kuras autors ir Kārlis Vanags, kopš 2016.gada 8.februāra parakstījušies 10 343 Latvijas pilsoņi.

Iniciatīvas autors rosina noteikt, ka PVN likmes samazināšana līdz 5% notiktu svaigai gaļai, svaigām zivīm, medum, olām, pilngraudu produktiem, Latvijai raksturīgiem dārzeņiem un augļiem, pienam un tā izstrādājumiem, kuri nav papildus saldināti.

Savukārt PVN likmes palielināšana līdz 31% būtu nepieciešama saldinātiem dzērieniem un saldinātiem konditorejas izstrādājumiem, produktiem, kuri satur mākslīgi iegūtas transtaukskābes un produktiem, kuros pievienotais sāls daudzums pārsniedz 1,25 gramus uz 100 gramiem.

Viņa ieskatā, veicot šos grozījumus PVN likmei, iedzīvotājiem tiks sniegta lielāka iespēja savā uzturā iekļaut veselīgākus un ķermenim nepieciešamākus pārtikas produktus. Tāpat grozījumi PVN likmē sniegs atbalstu vietējiem pārtikas produktu ražotājiem un sekmēs veselīga uztura pieejamību Latvijas trūcīgāko iedzīvotāju daļai, domā Vanags.

Kā ziņots, Ministru kabinets ārkārtas sēdē atbalstījis virkni ministriju iesniegto prioritāro pasākumu 2018.gada budžetā, tostarp nākamgad paredzēts piemērot samazināto PVN Latvijā raksturīgiem dārzeņiem, augļiem un ogām.

LA.lv