Politika, Subsīdijas

Sākas mazo zemnieku pieteikšanās 15 000 eiro atbalstam; Latgalei tiks visvairāk

Sākot ar šodienu, līdz 30 jūnijam Lauku atbalsta dienests pieņems projektu pieteikumus pasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības”, kas paredz 15 000 eiro vienreizēju piešķīrumu saimniecībām, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās.

Kopējais pieejamais finansējums noteikt 18 747 336 eiro, kas LAD reģionālajām pāŗvaldēm sadalīts sekojoši:

Austrumlatgale – 2 251 777 eiro (150 projekti), Dienvidkurzeme 2 157 324 eiro (143 projekti), Dienvidlatgale – 3 406 010 eiro (227 projekti), Lielrīga – 1 757 174 eiro (117 projekti), Viduslatvija – 2 067 249 eiro (137 projekti), Zemgale – 1 606 608 eiro(107 projekti), Ziemeļaustrumi – 1 922 267 eiro (128 projekti), Ziemeļkurzeme – 1 120 782 eiro (74 projekti), Ziemeļvidzeme – 2 458 145 eiro (163 projekti),

Atbalstāmās nozares noteiktas – augkopība, lopkopība, piensaimniecība, liellopu audzēšana, cūkkopība, zirgkopība, aitkopība, kazkopība, biškopība, citas lopkopības nozares.

Savukārt atbalsta pretendeti drīkst būt juridiska persona, privātpersona vai arī zemnieku saimniecība. Atbalsta pretendents projekta iesniegumu, kas ietver darījumdarbības plānu, sagatavo sadarbībā ar lauksaimniecības nozarē strādājošu konsultāciju pakalpojuma sniedzēju.

Lai saņemtu atbalstu, kopējai īpašumā esošā vai nomātā lauksaimniecības zeme nedrīkst pārsniegt 50 hektārus. Ja zemi nomā, nomas termiņš nedrīkst būt īsāks par pieciem gadiem no projekta iesnieguma iesniegšanas dienas. Turklāt nepieciešama arī augstākā vai vidējā profesionālā lauksaimniecības izglītība, vai apgūtas lauksaimniecības pamatzināšanas vismaz 160 stundu apjomā, tāpat atbalsta pretendentam jāpierāda piecu gadu darba pieredze lauksaimniecības jomā. Ja minētā izglītība nav iegūta, projekta īstenošanas laikā jāapgūst lauksaimniecības pamatzināšanas vismaz 160 stundu apjomā.

Saimniecības finansējumu saņems pa daļām – 80% jeb 12 000 eiro saņems pirms ieguldījumu veikšanas, uzrādot priekšapmaksas rēķinus, bet 20% no finansējuma jeb 3000 eiro izmaksās tikai pēc tam, kad projekts būs veiksmīgi realizēts, sasniedzot noteiktos mērķus.

Atgādināsim, ka kopējais atbalsta pretendentu skaits šajā programmā visā 2014.-2020.gada programmēšanas periodā varētu aptvert 2370 personu. Projektu pilnībā finansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (EFLA).

Saskaņā ar statistiku, 56,5% jeb 46 000 Latvijas saimniecību ražo produkciju tikai pašpatēriņam un lielākā daļa no šīm saimniecībām ir mazās saimniecības ar apgrozījumu līdz 4000 eiro.

16 Komentāri

 1. Zemē nosviesta nauda! Lielākā daļa, tā saucamo “mazo zemnieku” ir nejēgas, kas savā laikā skolā nav mācījušies, slinkojuši, tāpēc palikuši savos s…., tagad tikai patērē tos līdzekļus, kas tiešām būtu saprātīgāk izmantojami. Muļķu zeme.

  1. Lai kļutu par “lielu zemnieku” vispirms vispār jāsāk ar kautko, ar mazumiñu!😠 Visi jau nepiedzimst lielsaimnieku ģimenēs un nesaņem visu gatavu…
   Nu bet tiem kam jau daudz ir, vajag protams vēl vairák, bet pārējiem automātiski nevajag neko….vai ne???😡

  2. Rodas iespaids, ka esi “lielais zemnieks”, kuram mazais nodarījis pāri. Es gan tā neteiktu, ka tā ir zemē nomesta nauda, tieši pretēji. Zinu daudzus, kuri ir pārņēmuši vecāku un vecvecāku saimiecības. Šī nauda ir bijusi būtisks atbalsts saimniecību modernizēšanai. Viss atkarīgs no tā, cik apdomīgi šie līdzekļi tiek izmantoti. Ja askatāmies cik daudz bija pieteikumu iepriekšējā kārtā un cik pstiprināja, tad jāsaka, ka vērtēšana ir pamatīga, tā kā par skaistām acīm nevienam neko nedod un neapstiprina.

  3. Pirms spriest par mazo zemnieku atbalstu negatīvi – vajaga paskatīt
   , kas notiek Austrumlatvijā un citur pierobežās , cilvēku resursi ir ļoti samazinājušies , ir daudz vietu , kur lielais zemnieks nemaz negribēs apsaimniekot , jārēķinās kalni – lejas – meži – purvāji , kur var attīstīt specifisku saimniekošanu – augļkopība, dzērveņu audzēšana , biškopība utt .. Mēs esam pazaudējuši laucinieku -īpaši jauno , tas atsauksies un atsaucas jau tagad ! Saimniecība Latvijā prasa plašu
   skatienu – tad domāsim , lemsim, darīsim ar prātu ! Veiksmi mums visiem maziem , lieliem, jauniem , veciem ! Atcerēsimies mūsu vectēvus, vecvectēvus , kā viņi saimniekoja pie viņu iespējām .
   Zemē nosvieta nauda nav un nebūs ! Strādāsim , būs labi!

 2. Tas atbalsts nav nekādiem uzsācējiem. Uzsācējiem reāli nav nekāda atbalsta ne no Altum, ne citurienes. Viss atbalsts ir jau esošajiem!
  Man, kurš ņev kredītu zemes iegādei komercbankā, jo Altum nedod, jo neatbilst prasībām, iegulda zināšanas, laiku un darbu nav nekāda atbalsta. Viss jākārto tikai cau komercbankām ieķīlājot īpašumus un strādājot pamatdarbā, lai sevi nodrošinātu.

 3. Tev vajag jaunas saistības, tev to vajag? Nav vērts laiku un finanses tērēt. Kādēļ maksāt nesertificētiem konsultantiem, nauda pietiks pietuvinātiem un visiem pārējiem kā iepriekšējā kārtā tās pietrūks.

 4. pilsēta- lauki pilnīgi piekritu Jums , mums ir tadas pašas problēmas , jo Altum tikai skaitās un gaida lai aizver durvis un pazūd, bet tas atkarīgs no nodaļas , kurā griezies, Ar uzslavu par laipnibu , godprātibu, pretim nākšanu izceļas Gulbenes nodaļa- paldies viņiem, jo tur stradā cilvēki, lai tam jaunajam tiešām reāli palīdzētu, nevis sēdētu. Vēlreiz paldies Gulbenei!

 5. Jums ir nepieciešama ātra steidzamu kredītu ar relatīvi zemu procentu likmi, kas ir tik zemas, cik
  3 %? Mēs piedāvājam uzņēmējdarbības aizdevumu, personas aizdevums, mājas aizdevumu, auto kredīts, studējošā kredīta, parādu
  neatkarīgi no jūsu kredīta score konsolidāciju aizdevumu utt. Mums ir garantētas saļima
  pasta nodaļu finanšu pakalpojumus mūsu daudziem klientiem visā pasaulē. Ar mūsu elastīgas kreditēšanas
  paketes, aizdevumi var apstrādāt un nodota aizņēmējam īsākā laikā
  laiks, iespējams, sazināties ar mūsu speciālistu konsultācijas un finanšu plānošanai. Ja jums ir nepieciešams
  Quick aizdevums, sazinieties ar mums pa e-pastu: [email protected]
  om

Pievienot komentāru