Laukos
Tehnika

Sākas traktortehnikas valsts tehniskās apskates sezona0

Foto: VTUA

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu, dodoties maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē VTUA pārtāvis Jānis Mergups-Kutraitis.

Lai piedalītos ceļu satiksmē, tostarp arī pirms pavasara darbu uzsākšanas, traktortehnika un tās piekabes jāsagatavo un jāuzrāda ikgadējai tehniskajai apskatei. Apskates laikā vadītājam jābūt līdzi derīgai atbilstošas kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecībai, tehnikas reģistrācijas apliecībai un jābūt derīgai OCTA polisei.

Traktortehnikas īpašniekus vai vadītājus pirms tehniskās apskates veikšanas VTUA aicina iepazīties ar tuvākās tehniskās uzraudzības reģiona nodaļas biroja tehniskās apskates izbraukuma grafiku.

Tehniskā apskate, ārpus birojam piegulošās teritorijas, tiek veikta iespējami tuvu traktortehnikas atrašanās vietai (pēc iepriekš saplānota izbraukuma grafika) vai individuāli vienojoties ar inspektoru.

Ar tehniskās apskates izbraukuma grafiku var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē vai novada pašvaldībā (klientu apkalpošanas centros, preses izdevumos, tīmekļa vietnē).

VTUA izziņotajā traktortehnikas tehniskās apskates izbraukuma grafika vietā var ierasties jebkura traktortehnikas vienība tehniskās apskates veikšanai, turklāt jaunums šajā gadā, ka VTUA tīmekļa vietnē norādītajā grafikā, uzklikšķinot uz zilā krāsā norādīto konkrēto norises vietu, atvērsies karte ar konkrēti norādītu un nepārprotamu apskates veikšanas vietu kartē. Norādītās koordinātes šajā kartē palīdzēs labāk atrast tuvāko un vēlamo apskates norises vietu.

VTUA arī atgādina, ka par sniegtajiem pakalpojumiem varēs samaksāt tikai ar bezskaidras naudas maksājumu.

VTUA lauksaimniekus arī aicina savlaicīgi pieteikties augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm, jo līdzīgi kā ar tehniskajām apskatēm, pārbaudes tiek veiktas visā Latvijas teritorijā.

Ar prasībām augu aizsardzības līdzekļu lietošanas iekārtu pārbaudēm var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē, sadaļā “Smidzinātāju pārbaudes”.

Tehniskā apskate tiek veikta ar mērķi nodrošināt cilvēku veselībai, dzīvībai un apkārtējai videi nekaitīgas traktortehnikas un tās piekabju piedalīšanos ceļu satiksmē. Tehniskā apskate tiek veikta, lai kontrolētu transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, kā arī, lai aktualizētu transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru un traktortehnikas un tās vadītāju informatīvo sistēmu, atklātu meklēšanā esošos transportlīdzekļus un veiktu normatīvajos aktos noteiktās kontroles funkcijas, kas saistītas ar piedalīšanos ceļu satiksmē.

LA.lv