Laukos
Gaļa un zivis

Sākas Zālēdāju projekta fermu dienas0

Foto LETA

Jēkabpils novada zemnieku saimniecībā “Mežāres” šodien notiek Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Zālēdāju projekta pirmā šīs sezonas fermu diena, portālu laukos.lv informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā.

“Īpaši aicinām ganāmpulku īpašniekus pārdomāt, kādi ir viņu saimniecībās sasniedzamie mērķi un ko nepieciešams uzlabot, lai tas izdotos. Tādēļ teorētiskajā daļā centīsimies būt lakoniskāki, vairāk laika atvēlot tiešai diskusijai starp ekspertiem un saimniekiem. Aicinu nebaidīties uzdot arī šķietami vienkāršus jautājumus,” sacīja LLKC Lopkopības kompetenču centra vadītāja Anita Siliņa.

Zālēdāju projekts ilgs no šā gada maija līdz oktobrim un kopumā plānotas 10 fermu dienas 11 saimniecībās.

Piena lopkopībā iecerēts pētīt dažādas izcelsmes govju atražošanas rādītājus, analizēt pašaudzētu un ievestu govju veselības rādītājus un slimību profilakses iespējas. Tāpat varēs saņemt padomus, kā labāk ražot barību pašu spēkiem, ko dod precīza ēdināšana un kā novietnes mikroflora ietekmē jaundzīvnieku veselību.

Gaļas liellopu saimniecībās plānots salīdzināt šķirnes vaislinieku pēcnācēju un Simentāles zīdītājgovju ganāmpulka kvalitāti. Tāpat iecerēts vērtēt zālāju audzēšanas tehnoloģijas, kas palīdz sagatavot kvalitatīvu rupjo lopbarību.

Aitkopības saimniecībās analizēs Šarolē aitu izmantošanas iespējas, kā arī Ile de France tīršķirnes aitu māšu auglību un jēru nobarošanas rezultātus.

Tālākais lauksaimnieku apmācību pasākumu grafiks meklējasm LLKC mājaslapā

LLKC Lopkopības Kompetenču centra kopīgi ar lauksaimniekiem un zinātniekiem īstenotā Zālēdāju projekta 16 izmēģinājumus 14 saimniecībās 2016. gadā apmeklēja 1144 dalībnieki no visas Latvijas.

LA.lv