Laukos
Mežsaimniecība

“Sakoptākā meža” titulam – septiņi pretendenti0

Foto LETA

Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa “Sakoptākais mežs” žūrija, izvērtējot visus konkursam iesniegtos pieteikumus, izvirzījusi septiņus meža īpašumus, kas turpinās cīņu par “Sakoptākā meža” titulu.

Konkursa “Sakoptākais mežs” otrajai kārtai izvēlēti šādi meža īpašumi: “Aucenieki” un “Polīši” Kuldīgas novadā, “Jaunkalniņi” Brocēnu novadā, “Liepziedi” Limbažu novadā, “Ļūcāni” Jēkabpils novadā, “Liepas” Burtnieku novadā, kā arī “Barnekalns” Madonas novadā.

Otrās kārtas ietvaros žūrijas locekļi jau šonedēl, 17.augustā, dosies pie mežu īpašniekiem un vērtēs izvirzītos mežus klātienē.

Kopumā tika saņemts 21 pieteikums par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā. Vislielākais pieteikumu skaits bija Kurzemes reģionā. Pieteikumi saņemti arī no Vidzemes, Latgales un Sēlijas.

Kā atzina Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, no visiem pieteikumiem atlasīt septiņus labākos nebija viegls uzdevums. Katram pieteiktajam mežam piemita vismaz viena uzvarētāja cienīga īpašība, tāpēc žūrijas locekļiem ilgi nācās lauzīt galvas, lai no visiem kandidātiem atlasītu tikai dažus, kas tālāk cīnīsies par “Sakoptākā meža” titulu. “Tomēr gribu atgādināt, ka visi dalībnieki ir savā ziņā uzvarētāji, tāpēc no biedrības puses izsakām pateicību visiem, kas piedalījās,” norāda biedrības vadītājs.

Konkursanti tika vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā. Tāpat tika lūgtas arī vietējās pašvaldības atsauksmes par konkrēto meža īpašumu.

Plānots, ka žūrijas locekļi dosies trijos izbraukumos – 17., 24. augustā un 7. septembrī, lai apskatītu un novērtētu konkursa dalībnieku meža īpašumus klātienē. Pēc apskates žūrija noteiks, kurš no īpašumiem ir pelnījis “Sakoptākā meža” titulu.

LA.lv