Laukos
Politika

Sāks skatīt krimināllietu par vairāku cilvēku nāvi Jaunbērzes pagastā izraisījušo kūtsmēslu noplūdi0


Foto – Valsts policija
Foto – Valsts policija
Dobeles novada Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecība “Makleri”, kur notika negadījums kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ un bojā gāja četri cilvēki.

Šodien Zemgales rajona tiesa Dobelē sāks skatīt krimināllietu par 2016.gadā jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi.

Lieta ir nozīmēta iztiesāšanai tiesas sēdē šodien plkst.10.

Tiesu kalendāra informācija liecina, ka apsūdzētais lietā ir zemnieku saimniecības “Makleri” īpašnieks un vadītājs Edgars Maklers.

Lietu atklātā tiesas sēdē skatīs tiesnese Ārija Ulaseviča.

Jau vēstīts, ka prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā notikušo kūtsmēslu noplūdi, kas izraisīja vairāku cilvēku nāvi, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras pārstāve Kristīne Sutugina.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu vienas personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma 146.panta otrās daļas – par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu, ja tas izraisījis cilvēka nāvi vai smagus miesas bojājumus vairākiem cilvēkiem, par ko draud cietumsods līdz pieciem gadiem.

Kā ziņots, 2016.gada 22.jūlijā Jaunbērzes pagasta zemnieku saimniecībā remontdarbu laikā no tvertnes noplūda indīgi izgarojumi, kā rezultātā gāja bojā četri cilvēki, bet vēl trīs cietušie tika nogādāti slimnīcā. Nelaime notika zemnieku saimniecībā “Makleri”, kurai pērn 30.maijā Dobeles tiesā pieteikta maksātnespēja.

Negadījumā bojā gāja tās bijušais īpašnieks – 1951.gadā dzimušais Pēteris Maklers, liecināja aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece ne noliedza, ne apstiprināja, ka viens no bojāgājušajiem ir saimniecības bijušais īpašnieks, pašreizējā īpašnieka tēvs. Viņa informēja, ka bojāgājušie ir 1951., 1969. un 1989.gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1976.gadā dzimusi sieviete.

Negadījums notika kūtsmēslu-šķidrmēslu pārsūknēšanas vada avārijas dēļ. Kā pastāstīja Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes direktora vietniece Jolanta Ližus, avārijas rezultātā noplūda kūtsmēsli, kas nelielā apjomā izplūda arī piegulošajā teritorijā.

Vides inspektors no notikuma vietas ziņoja, ka avārijā vainojams pārsūknēšanas vada pretvārsts. Ja pretvārsts tiktu salabots, nekādas noplūdes vidē vairs nebūtu iespējamas.

LA.lv