Laukos

Saldumu ražotājiem sponsorēs eksporta iespējas uz ASV un Kanādu0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto LETA

Lai veicinātu vietējās produkcijas eksportu, izmantojot iegūto iespēju līdzfinansēt šo procesu, Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera (ĪLTK) līdzfinansē iespēju Latvijas saldumu un konditorejas ražotājiem nākamos trīs gadus palielināt eksportu ārpus Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Kā informē ĪLTK pārstāvji, iepriekš attiecīgs projekts tika sagatavots un iesniegts izvērtēšanai Eiropas Komisijā, kur tas nupat saņēmis Eiropas Savienības līdzfinansējumu 1 012 747 eiro apmērā.

“Šis ir vienīgais projekts no Latvijas, ko Komisija ir izvēlējusies līdzfinansēt. Projekta mērķis ir veicināt šokolādes un konditorejas izstrādājumu eksportu no Latvijas uz ASV un Kanādu, kā arī šajos tirgos palielināt informētību par ES ražoto saldumu augsto kvalitāti un garšas īpatnībām. Šajā projektā būs nozīmīga Latvijas ražotāju gatavība piedāvāt ASV un Kanādas tirgos patērētājus interesējošus produktus,” norādīja Īrijas Latvijas Tirdzniecības kameras valdes priekšsēdētāja Ilze Krēsliņa.

Projekta īstenošana tiks sākta nākamā gada februārī un tā īstenošana ilgs trīs gadus.

Veicināmie produkti ir dažāda veida saldumi, tostarp šokolāde un tās izstrādājumi, dažādi konditorejas izstrādājumi, tajā skaitā mīklas izstrādājumi, kūkas, cepumi, vafeles.

Mērķa valstis būs ASV un Kanāda. Sadarbība tiks veidota ar vairumtirgotājiem, tirdzniecības aģentiem un šo produktu kategoriju izplatītājiem šajās valstīs. Tiks nodrošināta ražotāju dalība starptautiskās izstādēs, piemēram, “Fancy Food New York”, “Fancy Food San Francisco”, “Sweet&Snacks”, “PLMA Chicago”, “SIAL Canada”, kā arī tiks organizētas iespējamo biznesa partneru tikšanās.

Visiem interesentiem jāvēršas ĪLTK, rakstot e-pastu: [email protected]

Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera ir dibināta 2012.gada 25.aprīlī. Šobrīd kamera apvieno 30 biedrus, tā ir viena no sešām aktīvākajām tirdzniecības kamerām Latvijā.

ĪLTK misija ir radīt iespēju kopējai Latvijas un Īrijas biznesa attīstībai, balstoties uz ilgtspējīgas sadarbības principiem, un vīzija – tuvāko piecu gadu laikā Īrijas Latvijas Tirdzniecības kamera būs palīdzējusi Latvijas un Īrijas uzņēmējiem nodrošināt pieeju jauniem tirgiem un biznesa attīstībai.

ĪLTK kopš 2015. gada rīko tirdzniecības misijas uz Īriju, kur ir piedalījušies gan pārtikas ražotāji, gan augstākās mācību iestādes, gan kokapstrādes uzņēmumi. ĪLTK ir arī piedalījies izstādēs Īrijā ar Latvijas stendu, reklamējot Latvijas pārtikas ražotājus, bet Latvijā ar stendu par Īriju – gan tūrisma, gan IT jomās.

LA.lv