Laukos
Piensaimniecība

“Saldus Druvā” nākamnedēļ atklās automātiskās slaukšanas kompleksu0

Slaukšanas robota GEA Monobox slaukšanas stobriņu bloks. Foto no LA arhīva

Nākampiektdien, 29.jūnijā, Saldus pagasta piena lopkopības saimniecības “Saldus Druva” kompleksā atklās automātiskās slaukšanas kompleksu, informēja lopkopības iekārtu ražotāja “GEA Farm Technologies” Latvijas filiālē.

Pēc uzņēmuma pārstāvju teiktā, tas būs lielākais automātiskās slaukšanas komplekss Latvijā ar vienuviet uzstādītiem deviņiem slaukšanas robotiem.

Atklāšanas pasākums norisināsies no plkst.10 līdz 14 Saldus novada Saldus pagasta piena lopkopības saimniecības “Saldus Druva” kompleksā “Dzintari”.

Automātiskās slaukšanas komplekss izveidots, veicot saimniecības “Saldus Druva” modernizāciju. Nodota ekspluatācijā govju mītne 540 slaucamām govīm ar deviņiem slaukšanas robotiem, atnešanās aplokiem un piena telpām. Līdz šim “Saldus Druva” bija spiesta saimniekot trīs dažādās vietās esošās piesietā tipa govju fermās, kur bija nepieciešams apjomīgs un neefektīvs energoresursu un darba spēka patēriņš. Apkopojot trīs atsevišķu fermu ganāmpulkus zem viena jumta, galvenie ieguvumi piena izslaukuma kāpums, atvieglota pārvalde un efektīvāk izmantoti cilvēkresursi, skaidroja uzņēmumā.

Īstenotais projekts parāda, kā ar relatīvi zemām izmaksām iespējams uzbūvēt automātiskās slaukšanas kompleksu, kas veicina rentabilitāti, pazeminot pašizmaksu, un dod iespēju koncentrēt ražošanu vienā vietā, norādīja “GEA Farm Technologies” Latvijas filiālē.

Ar slaukšanas robotu “Monobox” iespējams apkalpot 60 – 70 govis. Tā kā pēdējos gados jūtams darba spēka trūkums piena lopkopības sektorā, aizvien vairāk saimniecību izvēlas automatizēt dažādus ikdienā svarīgus procesus – slaukšanu, barošanu, barības piestumšanu un mēslu savākšanu, skaidroja uzņēmumā.

Pašlaik Latvijā darbojas 16 jaunās paaudzes slaukšanas roboti “Monobox”.

Iekārtas prezentācijā aicināti piedalīties lauksaimnieki no visas Latvijas un piena lopkopības kooperatīvu pārstāvji. Objekta apskates laikā būs iespēja aprunāties ar pārstāvjiem no “Saldus Druvas”, “GEA Farm Technologies” rūpnīcas, dīleriem un objekta būvnieka SIA “Mapri Būve”.

LA.lv