Laukos
Graudkopība

Saldus novadā augusta nogalē notiks lauku diena par sojas audzēšanu0


Sojas pākstis.
Sojas pākstis.
Foto: Nnattalli/Shutterstock

Saldus novada Zaņas pagastā 28.augustā notiks lauku diena par ģenētiski nemodificētas sojas audzēšanas iespējām Latvijā, liecina informācija biedrības “Zemnieku saeima” mājaslapā.

Pasākumā interesenti varēs vairāk uzzināt par lauka dienu atbalsta Lauku attīstības programmas 2014-2020.gada pasākuma “Sadarbība” apakšpasākuma projektu “Jaunas tehnoloģijas un ekonomiski pamatoti risinājumi vietējās lopbarības ražošanai cūkkopībai: ģenētiski nemodificētas sojas un jaunu lopbarības miežu šķirņu audzēšana Latvijā”.

Pasākums sāksies plkst.11 ar priekšlasījumiem, jautājumiem un atbildēm, kā arī eksperimenta prezentāciju par vietējās sojas izmantošanu cūku ēdienkartē, ar kuru pieredzē dalīsies Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) asociētā profesore Lilija Degola un zemnieku saimniecības “Rubuļi” saimniece Benita Virta.

Latvijas Cūku audzētāju asociācijas izpilddirektore Dzintra Lejniece pasākumā iepazīstinās ar situāciju cūkkopībā Latvijā un prognozēm par to, vai gaidāms pieprasījuma pieaugums pēc vietējā proteīna.

Pētniece Ieva Leimane un SIA “EDO Consultant” pārstāvis Alberts Auziņš iepazīstinās ar jaunumiem proteīnaugu tirgū, bet agronome Inga Jansone un Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) vadošā pētniece Sanita Zute iepazīstinās ar otrā gada mācībām Stendē, Viļānos un Smiltenē.

Zemnieku saimniecības “Rubuļi” saimnieks Sergejs Virts iepazīstinās ar sojas ražošanas izmēģinājumiem zemnieku saimniecībā “Rubuļi”, bet agronoms-konsultants Aigars Šutka – par projektā gūtajām atziņām.

Pasākums notiks 28.augustā, zemnieku saimniecībā “Rubuļi”, Saldus novada Zaņas pagastā.

LA.lv