Laukos
Gaļa un zivis

Samazinās administratīvo slogu mājlopu izstāžu rīkotājiem 0

Foto – Daiga Kļanska/LETA

Personām, kas organizē pasākumus ar lauksaimniecības dzīvnieku piedalīšanos tajos, turpmāk Lauksaimniecības datu centra (LDC) novietņu reģistrā nebūs jāreģistrē pasākuma norises vietu un dalībai šajā pasākumā pieteiktos dzīvniekus.

To paredz Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātie un ceturtdien starpinstitūciju saskaņošanai nodotie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par kārtību, kādā organizē dzīvnieku sacensības, tirgus, izsoles, izstādes un citus pasākumus ar dzīvnieku piedalīšanos.

ZM attiecīgo noteikumu anotācijā skaidro, ka pasākumus ar dzīvnieku piedalīšanos tajos organizē izstāžu zālēs, parkos, pļavās un citās vietās, kuras nav nepieciešams reģistrēt LDC novietņu reģistrā, tāpēc arī nav nepieciešams reģistrēt dalībai pieteiktos dzīvniekus novietnes dzīvnieku reģistrā, kā arī dzīvnieku īpašniekiem noformēt lauksaimniecības dzīvnieku pārvietošanas deklarāciju.

No attiecīgajiem MK noteikumiem svītrots pasākuma organizētājam noteiktais pienākums reģistrēt plānotā pasākuma norises vietu LDC novietņu reģistrā.

ZM norāda, ka iepriekš minēto izmaiņu rezultātā Latvijā reģistrētu lauksaimniecības dzīvnieku, kas piedalās Latvijā organizētā pasākumā, īpašniekiem samazināsies administratīvais slogs.

Grozījumi MK noteikumos “Kārtība, kādā organizējamas dzīvnieku sacensības, tirgi, izsoles, izstādes un citi pasākumi ar dzīvnieku piedalīšanos” vēl jāskata valdībā.

LA.lv