Politika, Subsīdijas

Sāpju nauda jau kontos. Izmaksātas visas kompensācijas plūdos cietušajiem zemniekiem

Kompensācijas par lietavās un plūdos bojā gājušajiem sējumiem – kopumā 14,87 miljoni eiro, cietušajām saimniecībām jau ir izmaksāti, portālu laukos.lv informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

“Visi maksājumi par visu summu ir veikti pirmdien un otrdien. Atkarībā no saņēmēja bankas tuvākajās dienās visi būs saņēmuši kompensācijas,” norādīja LAD pārstāvji.

Kā ziņots, kompensācijas par plūdu postījumiem tiek izmaksātas no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, kopumā tās saņems 2933 klienti, savukārt vidēji viena saimniecība par plūdu postījumiem saņems 5070 eiro.

Tāpat LAD informē, ka no 16.oktobra ir sāktas vienotā platības maksājuma un maksājuma par apgabaliem, kuros ir dabas vai citi specifiski ierobežojumi, avansu izmaksas.

Vienotā platības maksājuma avansi uz 1.novembri ir izmaksāti vairāk kā 85% klientu.

Kopumā oktobrī izmaksāta 95 miljoni eiro liela atbalsta summa, kas, salīdzinot ar pagājušā gada oktobri, ir palielinājusies par 68%.

Avansa maksājuma atlikušo daļu plānots izmaksāt līdz šā gada beigām.

No 1.novembra tiks izmaksāts bioloģiskās lauksaimniecības atbalsta avanss, bet decembrī atbalsta maksājums par zaļināšanu.

Tiešmaksājumu finansējums 2017.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir palielinājies par 14%, un provizoriskā atbalsta likme ir aptuveni 68 eiro par vienu hektāru (avansa maksājumā 70% no likmes, t.i., 47 eiro/ha), kas, aprēķinot gala maksājumu, tiek koriģēta atkarībā no kopējās atbalstam apstiprinātās platības.

Plašāka informācija par izmaksu grafiku un likmēm ir skatāma dienesta mājaslapā www.lad.gov.lv izvēlnē “Atbalsta likmes un izmaksas termiņi”.

7 Komentāri

    1. nevaru īsti saprast… varbūt tiek izmaksāts alfabēta secībā… ja nav paveicies būt alfabēta sākumā, tad maksājumi no LAD atnāk ļoti vēlu… vismaz tā manā gadījumā..

  1. Arī es neesmu vēl saņēmis platībmaksājumus, lai gan apkārt esošie pļavu appļāvēji jau ir saņēmuši. Kur taisnība? Vēl pārsteidz summas, ko saņēmuši plūdos cietušie. Daži saņēmuši par 260k, tad cik ha tie ir pieteikuši? Vai tiešām tādas platības atrodas ieplakās? Domāju, ka nē. Nedaudz nekaunības, nedaudz LAD pretimnākšanas un vidzemes lielzemnieki atkal zirgā. Skaisti!

  2. Kam kauna nav tas saņēma tūkstošus par visām nokultām platībām, lai aizbrauc tagad visiem lielajiem kompensācija saņēmējiem pārbauda laukus 80-90% ir nokulti

  3. Es,ari nesaprotu,par ko maksaja.Bija rakstits,ka maksa-par pludos boja gajusam platibam.Tad jau vajadzeja,kompenset visiem,kuri ir saja teritorija.Daudzi, vispar neiesniedza,jo cereja novakt razu.Bet,kas padeva,tas novaca un sanema.Nav komentaru.

  4. Es arī neiesniedzu uz kompensācijām, jo bija paskaidrots, ka jāiesniedz applūdušās platības. Kaimiņi iesniedza visus laukus, kuri bija apsēti, un kuri beigu rezultātā gandrīz visi tika novākti. Viņi saņēma kompensāciju un tagad par mani muļķi pasmejas. Platību maksājumus pirms izmaksāt brauc pārbauda, nedod dies kartē būs lielāka platība iezīmēta nekā dabā, vai arī kāda akmeņu kaudze vai koku puduris nebūs iezīmēts uzreiz platību pārdeklarācija, bet šeit mūsu pusē cik zinu dabā nevienu tīrumu nepārbaudīja, tik pazvanīja lai atsūta bildes. Skumji, ka godprātīgākie kā vienmēr muļķa lomā.

Pievienot komentāru