Laukos
Graudkopība

Sarežģītās sezonas dēļ uz laiku ļauj tirgot minimālās dīgtspējas prasībām neatbilstošas labības, dārzeņu un citas sēklas0

Foto LETA

Saistībā ar laika apstākļiem ražas novākšanas periodā Latvijā sēklaudzētājiem šogad ir iespēja saņemt atļauju uz laiku tirgot sēklas, kuras neatbilst minimālās dīgtspējas prasībām, liecina Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) Sēklu kontroles departamenta informācija mājaslapā.

VAAD informē, ka saistībā ar sarežģītajiem laika apstākļiem 2017.gada ražas novākšanas periodā varētu būt problēmas ar sagatavotā sēklas materiāla dīgtspēju. Šādos gadījumos, ja valstī radušās īslaicīgas sēklu apgādes grūtības, ir iespēja pieprasīt atļauju uz laiku tirgot sēklas, kuras neatbilst minimālās dīgtspējas prasībām. To paredz 2007.gada 18.decembra noteikumi par kārtību atļaujas izsniegšanai uz laiku tirgot sēklas, kuras neatbilst minimālās dīgtspējas prasībām.

Noteikumi attiecas uz gadījumiem, ja Latvijā trūkst lopbarības augu, labības, biešu, dārzeņu, eļļas augu un šķiedraugu sēklu.

Lai saņemtu attiecīgo atļauju sēklaudzētājam līdz 1.martam jāiesniedz VAAD iesniegums. Tas nozīmē, ka līdz 1.martam sagatavotajam sēklas materiālam jābūt pārbaudītam sēklu kontroles laboratorijā un jābūt saņemtam sēklu novērtēšanas rezultātam.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Ukrainā sākta jauna zīmola traktoru ražošana
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu reģistrā – dzīvie organismi
2 dienas
LE
LETA
Laukos
Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vai beidzies čeku loterijas bums?
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Šonedēļ līs retāk! Sinoptiķi jau izsaka versiju, kāda varētu būt ziema Ziemeļeiropā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Sevastova ar pārliecinošu uzvaru sāk turnīru Maskavā
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Ledus kaujas vietā Peipusā atrasti 15. gadsimta baznīcas pamati
40 minūtes