Laukos
Politika

Sasauks Krīzes vadības padomes sēdi par ārkārtas situāciju lauksaimniecībā0

Foto – LETA

Šodien sasauks Krīzes vadības padomes sēdi par ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, informēja premjera birojā.

Ceturtdien, 21.jūnijā Ministru prezidents Māris Kučinskis tikās ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS), un šis tikšanās laikā zemkopības ministrs iepazīstināja premjeru ar situāciju lauksaimniecības nozarē. Tikšanās laikā panākta vienošanās par Krīzes vadības padomes sēdes sasaukšanu šodien, uzreiz pēc Ministru kabineta sēdes.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka ilgstošā sausuma dēļ līdz pirmdiena dienas vidum izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā bija lūgušas Ventspils novada, Kuldīgas novada, Madonas novada, Cesvaines novada, Aknīstes novada, Kandavas novada, Ērgļu novada, Talsu novada, Varakļānu novada, Gulbenes novada, Pāvilostas novada, Neretas novada, Tukuma novada, Nīcas novada, Rēzeknes novada, Aizputes novada, Viesītes novada, Alsungas novada, Rundāles novada, Tērvetes novada, Balvu novada, Salas novada, Baltinavas novada, Engures novada un Jaunjelgavas novada pašvaldības.

Kā ziņots, Izsludinot ārkārtas situāciju lauksaimniecībā, tiktu atzīts “force majeure” stāvoklis un, piemēram, Lauku atbalsta dienests, izvērtējot situāciju, nepiemērotu cietušajiem lauksaimniekiem soda sankcijas par līgumā noteiktajā termiņā neīstenotiem Lauku attīstības programmas pasākumiem.

Krīzes vadības padome ir koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt valsts un pašvaldību institūciju saskaņotu rīcību, veicot valsts apdraudējuma preventīvos un pārvarēšanas pasākumus, kā arī tā radīto seku likvidēšanas pasākumus. Krīzes vadības padomi vada Ministru prezidents, bet Krīzes vadības padomes locekļi ir aizsardzības, ārlietu, ekonomikas, finanšu, iekšlietu, tieslietu, veselības, satiksmes un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri.

LA.lv