Latvijā, Politika

Sausuma dēļ ārkārtas situācija laukos neesot nepieciešama…

Krīzes vadības padome lauksaimniecībā ārkārtas situāciju neizsludinās, jo tas neesot nepieciešams.

Tā vietā to noteiks kā valsts mēroga dabas katastrofa.

Kā vakar pēc Krīzes padomes sēdes skaidroja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), padome neatbalsta ārkārtas situācijas izsludināšanu lauksaimniecībā, jo tas nav nepieciešams, ņemot vērā, ka ilgstošā sausuma izraisīto seku dēļ nav jāpiemēro atbalsta instrumenti ārpus spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem.

Finanšu ministrijai uzdots sagatavot un valdībā iesniegt ilgtermiņa risinājuma plānu lauksaimniecības platību apdrošināšanas jautājumā.

Jau ziņots, ka Zemkopības ministrija (ZM) iesniedza Krīzes vadības padomei apkopojumu par saņemto informāciju no vairākām pašvaldībām, lauksaimnieku organizācijām un Latvijas Pašvaldības savienības (LPS) par nepieciešamību izsludināt ārkārtējo situāciju saistībā ar ilgstošā sausuma ietekmi uz lauksaimniecību.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

4 Komentāri

  1. Ministrija ir parūpējuises, lai zemkopjiem būtu atvieglojumi – ātrāk izmaksās Eiropas finansējumus un būs tavieglojumi projektu sasitībās. Arī tas ir būtiski. Uzteicams darbs.

    1. vāks ir arī Tukuma apkārtnē,jo zeme ir smilšaina.Šogad smilšainās zemēs ir tuksnesis.Smagajās vēl ir kaut kas.Zemgales pusē vairāk lijis,graudaugi- ziemāji izskatās cerīgāki.Vasarāji nav nekur.Vārpās 4- 5 graudi.

Pievienot komentāru