Gaļa un zivis, Veikalā un tirgū

Savākti 10 000 parakstu par PVN samazināšanu pārtikai

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” savākti 10 000 parakstu par pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu veselīgai pārtikai, kā arī PVN palielināšanu neveselīgai pārtikai.

Parakstu vākšana, ko ierosināja Jānis Vanags, noritēja nepilnu pusotru gadu. Iniciatīvā pausta vēlme samazināt PVN veselīgai pārtikai un kompensēt šo samazinājumu, palielinot PVN produktiem, kuri ikdienas uzturā nav nepieciešami un mēdz būt pat neveselīgi.

Vanags uzskata, ka veselībai nepieciešamiem un veselīgiem pārtikas produktiem būtu nepieciešams samazināt PVN likmi līdz 5%. Nodokļa likme būtu samazināma svaigai gaļai, svaigām zivīm, pienam, kefīram, biezpienam, olām, pilngraudu produktiem, medum, Latvijas apstākļos izaudzējamiem dārzeņiem, augļiem un ogām.

Lai kompensētu paredzamos nodokļu ieņēmumu zaudējumus, kas radīsies, samazinot PVN veselīgajiem pārtikas produktiem, piedāvāts palielināt PVN produktiem, kas ikdienas uzturā nav nepieciešami un daudzos gadījumos pat ir neveselīgi un dzīvībai bīstami, lietojot tos pārmērīgi. Šajā gadījumā nodokļa likme būtu palielināma līdz 31%, to piemērojot saldinātiem dzērieniem, enerģijas dzērieniem, cukura konditorejas izstrādājumiem, miltu konditorejas izstrādājumiem un visiem produktiem, kuru sastāvā sāls ir vairāk par 1,25 gramiem uz 100 gramiem produkta. Pārtikas produktus, kas satur transtaukskābes Vanaga ieskatā vispār ir jāaizliedz.

Šādas iniciatīvas rezultātā sabiedrībai kļūs pieejamāki Latvijā ražotie veselībai nepieciešamie pārtikas produkti. Ieguvējs viņa ieskatā būs patērētājs, jo produkti, kam ir jābūt mūsu ikdienas uzturā, kļūs krietni lētāki. Iegūs arī vietējais uzņēmējs, jo svaigā gaļa, dārzeņi, augļi, ogas, zivis, medus, piena produkti tiks aplikti ar mazāku PVN, līdz ar to palielināsies noiets, pāliecināts Vanags.

Vai jāsamazina PVN likme Latvijā ražotiem veselībai nepieciešamiem pārtikas produktiem?

5 Komentāri

 1. Trešajā nabadzīgākajā ES valstī Latvijā,pasaulē otrs augstākais PVN nepieciešamākajiem pārtikas produktiem! Bet 3,5 reizes mazāks Beļģijā un Nīderlandē-valstīs ar pieckārt lielākām algām un pensijām!

 2. Latvijā ražotajiem pārtikas produktiem būtu jāaizliedz arī pievienot garšas uzlabotājus un pastiprinātājus,ķīmiskās pārtikas krāsvielas,biezinātājus,saldinātājus-aspartāmu un saharīnu.

 3. Horoskopi, dažādi rituāli, sekošana mēness fāzēm un laika zīmēm. Sen zināms, ka tautas gudrībā “zem stāvoša akmens ūdens netek” paslēpta dziļa jēga. Dažādi garīgi vingrinājumi un prakses der un darbojas, lai cilvēks saprastu, ko grib, nospraustu mērķi un ceļā nezaudētu orientierus. Tomēr – jāiet uz mērķi būs vien pašam, katru soli, katru mirkli.
  Ne katrs var atļauties nopirkt salonā jaunu auto, dzīvesvietu bez īrēšanas un banku verdzības uz 30 gadiem. Izvēlēties sev dzīves partneri tādu, kāda patīk, nevis tādu, kādu vari atļauties. Tu vari? Ko tu darītu, ja iegūtu 200 miljonus eiro? Vai spēj iztēloties savu dzīvi pēc tam? Aizpildi savu īpašo kombināciju jau šodien un pārvērt dzīvi sapnī! http://bit.ly/2en6QyG

 4. Lai dzīvo Latvijas valdība! Slava Vienotībai, Naciķiem, ZZS un viņu čomiem-biznesa partneriem Saskaņai! Urā, Urā, urā!
  Tajā pat laikā, patiniet pagājušās nedēļas ziņas – Bērnu Gaiļezera slimnīca brēc pēc remonta. Mediķi strādā virstundas bez atlīdzības. Ceļi brūk kopā.
  Ka tik izkāst iedzīvotāju maciņus, lai liekēži varētu neko nedarīt un tik sev pie algām pielikt un visādus aizdomīgus iepirkumus rīkot, kuros deputātu laulātie uzvar ar apšaubāmu regularitāti.
  Starp citu – nesen atklāju lielisku iespēju papildus piepelnīties. Ja domā, ka kārtējā shēma, kur mēneša laikā kļūt par miljonāru, apbēdināšu – ej vien meklē tādas citur. Tikmēr šeit – nelieli, bet patīkami regulāri ienākumi budžetam, par kuriem nevienam nav jāatskaitās. Neticēju, bet biju saņēmusi labu prēmiju pēc objekta nodošanas, pamēģināju – 670 eiro plusā no ieguldītā! Tātad – tas strādā un kā vēl! Ienāc un pārliecinies pats: https://goo.gl/yfrtlJ

Pievienot komentāru