Laukos
Politika

Sekmīgākai cīņai pret latvāņiem Daugavpilī iedzīvotājus aicina ziņot par auga izplatību0

Foto: LETA

Lai saplānotu pasākumus sekmīgākai cīņai pret latvāņiem, Daugavpils iedzīvotāji aicināti ziņot par invazīvā auga izplatību, informēja pilsētas pašvaldības Komunālās saimniecības pārvaldē.

Kaut arī Daugavpilī problemātiskā situācija ar latvāņa izplatību nav tik liela kā daudzās lauku teritorijās, nepieciešams maksimāli apzināt teritorijas, kurās pašvaldībā vērojamas latvāņu audzes, uzsver komunālajā dienestā. Speciālisti uzskata, ka papildu tai informācijai, kas ir Komunālās saimniecības pārvaldes vai Dabas aizsardzības pārvaldes rīcībā par latvāņu audzēm, noteikti pastāv arī citas teritorijas, kurās tās nav apzinātas.

Lai pašvaldība spētu sekmīgāk veikt kompleksus pasākumus latvāņu iznīcināšanā, iedzīvotājus aicina būt atsaucīgiem un ziņot Komunālās saimniecības pārvaldei par adresēm, kurās konstatēts augošs Sosnovska latvānis.

Sosnovska latvānis ir ekspansīvā suga, kura var ieviesties un saglabāties ne tikai nezālienēs un ceļmalās, bet arī dabīgās augu sabiedrībās. Latvāņa izplatību sekmē tas, ka augs ražo ļoti daudz sēklu, kuras izplata vējš, ūdens, putni un citi, kā arī latvānis pavasarī sadīgst ļoti ātri un augot jebkuru citu sugu apsteidz, noēno un izspiež no vides.

Šis process notiek ļoti strauji, tādēļ šī suga ir kļuvusi par nopietnu problēmu ne vien Latvijas florai, bet noteiktos apstākļos apdraud arī cilvēku veselību – to sula dienas gaismā, nonākot saskarē ar cilvēka ādu vai gļotādu, izraisa apdegumus, skaidroja pārvaldē.

LA.lv