Laukos
Atpūta

Septembra nogalē Rīgā vērienīgi svinēs “Novadu garšas” finālu0

Foto: LLKC

Ar vērienīgu divu dienu pasākumu 27. un 28.septembrī Rīgā noslēgsies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotais pasākums “Novada garša”, kas vasaras pilnbriedā notika visos Latvijas novados, informē pasākuma rīkotāji.

Jaunajā kultūras un izklaides centrā “Hanzas perons” ikviens varēs iepazīt mājražotāju un mazo ražotāju produkciju no visas valsts.
Būs viss par un ap zivīm pie Nabas ezera, maizes daudzveidība Ribbes dzirnavās, piena pārpilnība Krāslavā un gaļas dažādība Valmierā, kā arī augļu un dārzeņu bagātība Siguldā.

“Tik daudz garšu, smaržu un jaunu vietējo ražotāju šovasar iepazīts vienuviet, ka LLKC vēlas arī saprast, kādēļ šie labumi tikai nelielā apjomā pieejami, piemēram, skolu virtuvēs? Atbildes uz šo un citiem jautājumiem, kā arī dažādas diskusijas plānotas noslēguma pasākuma pirmajā dienā konferencē “Liec pārtikas grozā vietējo!”. 27. septembra konferencē runāsim par veselīgu un sabalansētu uzturu no vietējiem produktiem, ģimenē un skolā. Būs arī savā nozarē atzītu ekspertu lekcijas un padomi un paneļdiskusijas. Iedvesmu ēdienu gatavošanai varēs smelties populāru Latvijas pavāru meistarklasēs un degustācijās,” stāsta LLKC pārstāve Ilze Rūtenberga-Bērziņa.

Savukārt tos, kuri Novadu garšas vasaras tūri nepiedzīvoja klātienē, LLKC aicina 28.septembrī doties uz “Hanzas peronu”, kur Latvijas garšu burvību varēs baudīt visas dienas garumā.

Mārtiņš Ruskis, Kārlis Kazāks, Tomass Kleins, postfolkloras grupa “Rikši” pieskandinās “Hanzas peronu”. Būs arī konkursi ar garšīgām balvām un vietējo produktu izsoles. Neiztrūks arī smaržīgi un aizrautīgi pavāru šovi.

Savukārt pasākuma tiešraidi no notikuma vietas visas dienas garumā nodrošinās Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” “Kartupeļu lauka radio”.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Ukrainā sākta jauna zīmola traktoru ražošana
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu reģistrā – dzīvie organismi
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kooperatīva “Agrario” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka līdz 960 251 eiro
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pūce pieļauj iespēju saglabāt Liepājai, Rēzeknei un Daugavpilij atsevišķu pašvaldības statusu
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Vai beidzies čeku loterijas bums?
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Šonedēļ līs retāk! Sinoptiķi jau izsaka versiju, kāda varētu būt ziema Ziemeļeiropā
3 stundas
LE
LETA
Sports
Sevastova ar pārliecinošu uzvaru sāk turnīru Maskavā
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Radošo personu atbalsta programmā samazinās piešķīrumu senioriem 1
3 stundas