Laukos
Gaļa un zivis

Sērgas skartajos “Druvas Unguros” līdz šim likvidētas 3294 cūkas0

Autotransporta dezinficēšana ĀCM karantīnas zonā Latvijā vienā no sērgas uzliesmojumiem iepriekšējos gados. Foto: LETA

Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā Saldus novada SIA “Druvas Unguri” fermā līdz šim likvidētas un uz uzņēmumu “Grow energy” iznīcināšanai nogādātas 3294 cūkas, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Tas, kad cūku likvidēšanas darbi noslēgsies, neesot prognozējams. Process aizņemšot aptuveni deviņas dienas, taču tas atkarīgs no dažādiem faktoriem, tostarp blakusproduktu pārstrādes uzņēmuma jaudas. Darbi norit saskaņā ar plānu.

Kā ziņots, sestdien sākta SIA “Druvas Unguri” cūku likvidēšana. Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts (LZP) iepriekš informēja, ka iemidzināšanas un dedzināšanas process varētu aizņemt divas nedēļas. Ar ĀCM slimo cūku līķu likvidēšana notiek SIA “Grow Energy” Limbažos.

Valdība piektdien apstiprināja 367 000 eiro piešķiršanu, ar ĀCM slimo cūku likvidēšanai Saldus novada “Druvas Unguros”, kas tiks rasts valsts budžeta programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”. “Grow Energy” iesniedzis sarakstu ar dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu transportēšanas un pārstrādes izmaksām, kas veido 316,89 eiro par tonnu. Tādējādi valdība atbalstīja priekšlikumu uzņēmumam līdzekļus, kas nepārsniedz 307 700 eiro.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Latvijā reģistrēts līdz šim lielākais ĀCM uzliesmojums mājas cūkām, skarot SIA “Druvas Unguri” novietni ar 15 570 cūku lielu ganāmpulku.

LA.lv