Laukos
Gaļa un zivis

“Siguldas CMAS” dividendēs no iepriekšējo gadu peļņas plāno izmaksāt 0,08 eiro par akciju0

Foto – Edijs Pālens/LETA

AS “Siguldas ciltslietu un mākslīgās apsēklošanas stacija” (“Siguldas CMAS”) dividendēs no iepriekšējo gadu peļņas plāno izmaksāt 0,08 eiro par akciju, teikts kompānijas sniegtajā informācijā biržai “Nasdaq Riga”.

Akcionāru kārtējās sapulces lēmumu projekti liecina, ka no iepriekšējo gadu nesadalītās peļņas 893 324,57 eiro apmērā dividendēs plānots izmaksāt 33 795,2 eiro jeb 0,08 eiro par vienu akciju. Par ieraksta datumu dividenžu izmaksai plānots noteikt 2019.gada 21.maiju, bet par dividenžu izmaksas datumu – 2019.gada 22.maiju.

Tāpat akcionāru kārtējā sapulcē, kas notiks 26.aprīlī, paredzēts lemt par 1213,17 eiro dzēšanu no rezervēm, novirzot tos uz nesadalīto peļņu pašu kapitāla sastāvā.

Akcionāru kārtējā sapulcē plānots arī iepazīties ar valdes un padomes ziņojumiem, apstiprināt 2018.gada pārskatu, lemt par pagājušā gada zaudējumu segšanu, kā arī par valdes un padomes locekļu, kā arī revidenta atbrīvošanu no atbildības par darbību pārskata gadā un atteikšanās no prasību celšanas pret viņiem. Tāpat “Siguldas CMAS” akcionāru kārtējā sapulcē plānots ievēlēt revidentu un noteikt revidentam atlīdzību.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka “Siguldas CMAS” auditētais apgrozījums 2018.gadā bija 1,126 miljoni eiro, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2017.gadā, savukārt kompānijas zaudējumi bija 10 819 eiro pretstatā peļņai gadu iepriekš.

“Siguldas CMAS” ir viena no lielākajām vaislas buļļu spermas ražotājām un piegādātājām Latvijā. Otra lielākā uzņēmuma pamatdarbības nozare ir piena analīžu veikšana, tāpat kompānija sniedz arī citus ar ciltsdarbu saistītus pakalpojumus. Būtiska ietekme “Siguldas CMAS” pamatkapitālā ir “Siguldas mākslīgās apsēklošanas stacijai”, kurai pieder 49,9% balsstiesīgo akciju. Kompānijas akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv